Opava tak zaznamenala historicky první vítězství na liberecké palubovce. „Vypadalo to, že po padesáti minutách pojedeme domů s jasnou porážkou,“ přibližuje průběh duelu opavský trenér Martin Demar. „Kluci se ale ještě dokázali zkoncentrovat, vrátili se do zápasu a díky dobrému servisu jsme nakonec Liberec udolali.“

Kouč Liberce Vladan Merta jen kroutil hlavou: „Prohráli jsme vyhraný zápas. Mohli jsme rozhodnout už v třetím setu, ale polevili jsme v koncentraci. Oni se potom začali trefovat do servisu a my už jsme nedokázali patřičně reagovat.“ Dukla první dva sety vyhrála shodně 25:17, hosté však začali hrát uvolněně, třetí set vyhráli jasně, ve čtvrtém za stavu 23:23 spáchali Dittrich s Polákem nevynucené chyby. Rozhodující tie-break byl vyrovnaný.

Diváci aplaudovali dlouhým výměnám, bylo se na co dívat. Liberec prohrával 4:7, ale dokázal se po úspěšném bloku Dittricha dostat do vedení 10:9. Potom však přišly tři opavské body v řadě. Libereckou zkázu dovršil špatný příjem po servisu Valašteka (10:12). Opava už v závěru vedení udržela.

Dukla Liberec - VK Opava 2:3 (17, 17, -18, -23, -13)

Rozhodčí: Hudík, Krtička. Čas: 121 minut. Diváků: 550. Liberec: Čermák, Repák, Nesvačil, Dittrich, Polák, Pešl, libero Ticháček, střídali Vencovský, Jeslínek, Jůna.