Po návratu z turnaje Final Four evropského Vyzývacího poháru v italské Perugii čekají na volejbalisty Dukly Liberec opět domácí extraligové povinnosti. Již zítra zahájí semifinálovou sérii, v níž budou jejich soupeřem Kocouři Příbram. Ti ve čtvrtfinále nečekaně vyřadili Ostravu.

Sobotní utkání se hraje v hale Dukly v netradičním čase, v 10.30 hodin dopoledne. Druhý zápas je na programu v neděli od 18 hodin. Potom se série přestěhuje do Příbrami. Hraje se na čtyři vítězné zápasy.

„Sobotní dopolední začátek je kvůli tomu, že si tento čas vybrala Česká televize,“ upřesňuje ředitel VK Dukla Pavel Šimoníček. „Jsme si vědomi, že to není pro diváky ideální čas, a proto jsme se rozhodli dát na sobotní zápas vstup zdarma, aby nás přišlo povzbudit co nejvíc fanoušků.“

Trenér Michal Nekola věří, že netradiční začátek výkonnost jeho svěřenců neohrozí. „Už jsme takhle dopoledne pár zápasů sehráli, třeba v semifinálové skupině Českého poháru. Po výkonnostní stránce s tím nemáme žádné problémy. Je to zkrátka nařízení České volejbalové federace a my se mu musíme podřídit.“

Popravdě řečeno, ani nedělní utkání hrané od 18 hodin nemá ideální termín, jelikož bude kolidovat s televizním přenosem z Pardubic, kde budou hrát hokejoví Bílí Tygři druhé utkání své semifinálové série play off.

Změna na poslední chvíli třeba na dvě nebo na tři hodiny odpoledne již podle Šimoníčka není možná, neboť je to naplánováno dlouhodobě, z doby, kdy nikdo nemohl tušit, že Bílí Tygři se dostanou až do semifinále a navíc že zrovna v tomto čase budou hrát své utkání. Případná změna začátku by byla navíc spojena s poplatkem na konto ČVF a stejně by nebylo jisté, zda by byla schválena.