Dukla poprvé v letošním ročníku mohla slavit vítězství bez ztráty setu 3:0, což bylo podle kapitána Aleše Správky přání hráčů.

Správka ale, stejně jako blokař Staněk, do utkání nezasáhl. Trenér Nekola je nechal po čtvrteční Lize mistrů s Civitanovou odpočívat, šanci dostali Galabov a Zajíček.

V sobotním utkání nebylo od začátku pochyb o jednoznačném průběhu. Dukláci soupeře doslova rozstříleli servisem. Po sériích dělových podání Patuchy a Galabova šli domácí v 1. setu do vedení 9:2 a když přišel na servis Janouch, bylo to už 16:5 a o setu rozhodnuto. Hosté se snažili o zvrat prostřídáním, leč marně. Také na straně Dukly dostali šanci hráči z lavičky.

Druhý set byl zpočátku vyrovnanější, na straně domácích pak ale zaúřadovala i dobrá obrana. Ve třetím při podání Janoucha, který sázel jedno eso za druhým, přišel velmi rychle rozhodující náskok 13:4. Domácí posléze proměnili třetí mečbol tvrdou smečí Vencovského od kůlu.

Trenér vítězů Michal Nekola neměl připomínek: „Jsem rád, že jsme odehráli celé utkání koncentrovaně a ten výsledek tomu odpovídá."

Brazilský kouč hostů Rafael Jose Petry měl jasno: „Až se vrátíme domů, začneme více trénovat, protože musíme příště hrát lépe."

V následujícím desátém kole extraligy pojede Dukla Liberec v sobotu 12. prosince do Zlína, jehož volejbalisté zatím jako jediní dokázali v této sezoně vzít bod Jihostroji, s nímž v 7. kole prohráli 2:3.

UNIQA EXTRALIGA VOLEJBALISTŮ 9. KOLO:

VK DUKLA LIBEREC ČZU PRAHA 3:0 (15, 16, 15). Rozhodčí: Hudík, Buchar. Čas: 69 minut. Esa: 8:3. Zkažené servisy: 11:7. Body z bloku: 10:4. Nejvíce bodů: Kriško 13, Patucha 12, Galabov 11 Záveský 6, Lohr, Kuboš, Pavelka a Patočka po 5. Diváků: 420. DUKLA LIBEREC: Zajíček, Patucha, Galabov, Leikep, Janouch, T. Kriško libero Kopáček. Střídali: Fučík, Vencovský, Ducháč. Trenér: Michal Nekola. ČZU PRAHA: Lohr, Sobek, Pavelka, Patočka, Kuboš, Záveský libero Pondělíček. Střídali: De Paula Ribeiro, Hrdý, Hora, Kučka. Trenér: Rafael José Petry. Příští domácí zápas Dukly: sobota 19. prosince s Aerem Odolena Voda.