V týdnu muži udolali rakouského mistra Aich/Dob 3:1 a nyní stejným výsledkem v 10. kole extraligy urvali i výhru nad Odolena Vodou. Liberečanky si vedly stejně – nejdříve 3:1 porazily v Poháru CEV ruský Saratov a v sobotu potvrdily formu na palubovce Brna. Opět 3:1.

GÁLÍK: HRÁLI JSME VÝBORNĚ

Razantní servis , dobrá obrana na síti i v poli a méně chyb, to byl recept, jak zvládnout moravskou misi úspěšně. Povedlo se: Brno – Liberec 1:3 (-15, -15, 21, -13).

„Musím družstvo pochválit, hrálo výborně, máme za sebou dobré utkání,“ lebedil si liberecký trenér Libor Gálík, jehož tým vyhrál v nejvyšší soutěži hned devět z deseti utkání!

„Byli jsme dobře připravení a odehráli jsme zápas, kde jsme si skvěle pomohli servisem. V třetím setu přišla malinká nekoncentrovanost. Čtvrtý set jsme nastoupili stejně jako první dva,“ dodal pro portál cvf.cz Gálík.

Utkání 24. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno, 2. prosince 2018 v Liberci. Taylor Doherty z Liberce se raduje z gólu. Vlevo je Tyler Redenbach z Liberce.
Liberec složil po prohraném derby reparát výhrou nad mistrem

„Do zápasu jsme naskočily suverénně a až na ten třetí set, kde jsme zaváhaly v koncovce, jsme spokojení. Urvaly jsme to tak, jak jsme chtěly,“ řekla zkušená kapitánka liberecké party Klára Holubcová.

Liberecký výkon ocenil i brněnský trenér Martin Gerža: „Narazili jsme na zatím nejlépe organizované družstvo, které nám udělilo lekci jak z produktivity, tak z organizace hry. Po zásluze jsme prohráli, ale alespoň víme, na čem máme pracovat.“

„Proti Dukle to byl těžký zápas, ve kterém byl Liberec lepší,“ potvrdila i kapitánka poražených Soňa Nováková.

NEKOLA: BYLY TO VYDŘENÉ BODY

Roli favorita prokázali i muži Dukly, kteří porazili Odolena Vodu 3:1 (18, 26, -20, 23) a udržela se v silné čtyřce. Aero bojovalo o každý míč a nebýt koncovky ve čtvrtém setu pro domácí, mohlo utkání skončiti opačně.

„Byly to hodně vydřené tři body. Ty se počítají do tabulky, takže jsme spokojení. Náš dnešní výkon, hlavně v obraně, měl velké rezervy, na tom budeme muset ještě zapracovat,“ prohlásil liberecký trenér Michal Nekola.

„Chvilku nám trvalo, než jsme našli optimální sestavu, což se nám podařilo. Ale bohužel domácí přece jen byli o chloupek lepší a vyhráli. Ale myslím si, že jsme si za ty dva sety jeden bod zasloužili,“ byl přesvědčen hostující trenér Jiří Šiller.

„Bod tady v Liberci nám nám doslova proklouzl mezi prsty,“ litoval kapitán poražených Tomáš Kotrch.

Skiareál Rokytnice, ilustrační foto.
Lyžařský areál v Rokytnici bojuje s nedostatkem vody