„Pro nás to byl ve Zlíně velmi důležitý zápas, jsem rád, že jsme ho zvládli ve třech setech, abychom ušetřili síly. Série se přesouvá do Liberce a doufám, že to ukončíme,“ prohlásil liberecký kapitán Lukáš Ticháček. Třetí střetnutí začne ve středu od 18.00.

V pondělí měla UNIQA volejbalová extraliga mužů na programu zmiňované druhé zápasy. Drama se odehrálo na Kladně. Utkání Orlů s pražskými Lvy musel stejně jako v prvním duelu rozhodnout až tie-break, ve kterém byli tentokrát šťastnější Kladenští volejbalisté. V ostatních bitvách favorizované týmy neztratily na palubovkách soupeřů ani set a ujaly v sérii hrané na tři vítězná utkání vedení 2:0.

Momentka je ze zápasu Poháru LKFS Lindava - Žibřidice. Foto: Jaroslav Marek
Žibřidická generálka 0:10 a vyloučení. Facka přijít musela, ví kouč Broschinský

„Jsme rádi, že jsme zvládli tento zápas. Zlín hraje výborně, měli jsme velký respekt, ale první dva sety jsme výborně podávali a tím pádem i bránili. Ve třetím setu se Zlín vrátil dobrým servisem, ale my jsme v důležitých momentech uhráli těžké balony a to rozhodlo,“ lebedil si Martin Demar, trenér VK Dukla Liberec. Přemysl Obdržálek, trenér Zlína uznal, že byla liberecká parta v druhém utkání lepší. „Předčila nás ve všech herních činnostech a zaslouženě si odváží důležité vítězství,“ uvedl kouč.

„Dnes nás Liberec přehrál servisem, my jsme se dva sety trápili na přihrávce a z toho pramenily naše chyby na útoku. Třetí set byl nejvyrovnanější, přesto v koncovce Liberec prokázal svou sílu a zaslouženě zvítězil,“ dodal zlínský kapitán Duc Luan Truong.

Liberecký útočník Michael Frolík.
Stav 1:1 bychom před sérií brali, řekl liberecký útočník Frolík

Extraliga volejbalistů, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

VSC Fatra Zlín – VK Dukla Liberec 0:3 (15:25, 18:25, 20:25)

Rozhodčí: Kovář, Kavala. Diváků: 713. Stav série: 0:2.
Zlín: Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník – Adamec, Toman, Šulc.
Liberec: Krajčovič, Ticháček, Demar, Nikačevič, Gavenda, Diaz Gomez, libero Maar – Pavlíček, Staněk.