Po hladké výhře 3:0 v prvním kole v Odolena Vodě nezaváhali volejbalisté Dukly Liberec ani ve včerejší dohrávce druhého dějství extraligy.

Po velmi solidním výkonu porazili Fatru Zlín 3:1 a v tabulce jsou na 2. místě o skóre za Českými Budějovicemi.

V pohodovém prvním setu se Dukla utrhla na 16:11 a nedala si ho vzít. V druhém dělala chyby v útoku a Zlín toho využil. Ani třetí sada nebyla lehká, poprvé šli domácí do vedení až za stavu 19:18 a potom přišla rozhodující série skvělých servisů Řezníčka. Ve čtvrtém dějství si Dukla v závěru držela vedení a Hýský proměnil třetí mečbol vytlučením zlínských bloků.

„Jsem rád za tříbodovou výhru," řekl trenér Liberce Michal Nekola. „Pokud se daří na přihrávce, nemáme nyní při tomto složení týmu v útoku problém. Kromě toho jsme si dnes zejména v prvním a třetím setu ohromně pomohli servisem."

DUKLA LIBEREC FATRA ZLÍN 3:1 (20, -18, 19, 22). Rozhodčí: Záhorcová, Večeřa. Čas: 99 minut. Esa: 9:3. Zkažené servisy: 13:13. Nejvíc bodů: Hýský 24, Hadrava 15, Staněk 12 Kostoláni 18, Čechmánek 14, Čajan 13. Diváků: 690. Sestava Dukly: Řezníček, Hýský, Zajíček, Hadrava, Správka, Staněk libero Kopáček. Střídali: Vodvárka, Burrow.