Liberečanky před týdnem nečekaně klopýtly doma s nevýrazným Frýdkem-Místkem 2:3, i když v rozhodující sadě vedly 14:8 po esu Diany Frankevych. Tentokrát ale měly zápas pod kontrolou a vyhrály 3:0 (16, 15, 17).

„Konečně doma přesvědčivé vítězství. Celé utkání jsme si určovali naší hrou tempo, to jsme si dali za cíl. Nyní v tomto výkonu musíme dál pokračovat,“ uvedl Libor Gálík, trenér VK Dukla Liberec.

„Dnes jsme si napravily volejbalovou chuť po tom posledním zápase doma s Frýdkem-Místkem. Jsme rády za tři body do tabulky a myslím si, že nám dnešní zápas vyšel. Zlepšily jsme obranu na síti a servis. Ještě musíme dělat méně chyb, ale jednoznačně jsme rády,“ uvedla liberecká kapitánka Nikola Kvapilová.

"Nám se nesmírně dobře povedl ten čtvrteční zápas s Ukrajinkami a dnes jsme prostě nezvládli vůbec nic. Jedinou obhajobou může být, že se postupně na hřišti objevily čtyři juniorky, pro něž soupeř Dukly je nesmírně těžkým soupeřem. Byli jsme pod obrovským tlakem na příjmu podání po kvalitním podání Liberce a potom jsme se nedokázali prosadit na útoku, protože průměrná hodnota útočících hráček je okolo 20 %," uvedl trenér poražených Stanislav Mitáč.

Extraliga volejbalistek, 8. kolo:

VK Dukla Liberec – PVK Olymp Praha 3:0 (25:16, 25:15, 25:17)
Rozhodčí: Roman Marschner, Alen Jusič. Diváků: 298.
Liberec: Šulcová, Kohoutová, Lyklema, Frankevych, Nečasová, Kvapilová, libero Kolářová - Javůrková.