S asistentem reprezentačního trenéra Luďka Šablatury Vladimírem Šmídem se momentálně na Dukle připravuje skupina, kterou tvoří Miroslav Dvořák, Lukáš Havránek, Pavel Churavý, Petr Kutal a Tomáš Slavík, k nim patří ještě Aleš Vodseďálek, který se připravuje ve druhé skupině spolu s juniorskými reprezentanty. Nejstarším je Churavý (35 let), benjamínkem 22letý Havránek.

„Jedeme nyní šestý týden přípravy. Zatím všeobecná kondice, hlavně ze začátku kolo, běhání po suchu a všeobecná síla. Do toho jsme pak přidali speciální sílu. Od minulého týdne jsme začali skákat. Byli jsme začátkem června ve Villachu na čtyři dny, kde jsme odskákali 35 skoků, šest za trénink. Zatím jsme skákali na malém můstku K60 a ve čtvrtek jsme zkusili K90 na Ještědu. Všichni kromě Petra Kutala, který má po operaci kolena a zatím se připravuje všeobecnou kondicí a naplno se zapojí až v srpnu," informoval o dění Šmíd.

V neděli jede parta „kombiňáků" do Ramsau na skokanské soustředění, kde bude hlavně skákat. Pak následuje kondiční příprava v Harrachově. „Začátkem července pojedeme na velký můstek K120 do Klingenthalu a před volnem, které bude koncem července, 21. 23. července, nás čekají první závody letní světové série Sommer Grand Prix v Soči. Do Soči bychom chtěli jet alespoň v nějakém počtu, podle financí. Chtěli bychom se tam podívat, jak to tam vůbec vypadá a co nás příští rok při olympiádě bude čekat," řekl asistent reprezentačního trenéra.