Volejbalová extraliga mužů:

DHL Ostrava - Dukla Liberec 3:1 (15, 19, -22, 20)

Liberečtí začali zápas bez ne zcela zdravých Vencovského a Pešla špatně v útoku a první dva sety pořádně nezaútočili. Naproti tomu domácí zahráli koncentrovaně a první set dovolili Dukle jen 15 bodů. Podobný průběh měla i druhá sada, ve které Liberec vydoloval bodů devatenáct.

Domácí měli po dobrém vstupu do III. setu zaděláno na hladkou výhru, ale Dukla se vzchopila, zlepšila se ve všem, prakticky nedělala chyby a vyšel jí velmi dobře závěr, který byl dramatický. Liberečtí ukázali, že by mohli ještě s utkáním něco udělat. Jenže ve čtvrtém dějství Dukle trochu odešel servis a po úvodní bodové přetahované se domácí opět chytli a sérií šesti bodů otočili skóre ve svůj prospěch.

To už Dukla ztrácela minimálně tři body a na dobře „šlapající“ domácí se již nemohla dotáhnout. „V prvních dvou setech jsme špatně přihrávali a neprosadili se v útoku. Ve třetím jsme výrazně zlepšili obranu, ale ve čtvrtém jsme trochu sklouzli zpátky, do toho stavu, jaký byl na začátku zápasu. Samozřejmě jsme chtěli pokračovat ve čtvrtém setu ve zlepšeném výkonu, ale nepokračovala naše dobrá série na servisu a následně jsme hůře bránili,“ hodnotil liberecký trenér Nekola.

Rozhodčí: Vojtíšek, L. Grabovský. Čas: 109 minut.
Dukla: Novák, Hýský, Jůna, Vodvárka, Jeslínek, Kotrch, libero: Ticháček.
Střídali: Vencovský, Nesvačil, Fučík, Pešl.
Trenér: Michal Nekola.