„Pro nás je utkání velkým zklamáním. S dnešními body jsme počítali do dalšího průběhu sezóny. Navíc jsme si utkání prohráli prvním setem, kdy to máme krásně rozjeté, stejně jako v minulých zápasech. Vedeme o několik bodů a jdeme do koncovky setu a tu koncovku prostě psychicky nezvládneme. Musíme už konečně něco změnit, protože takto už to dál nejde,“ řekl po další nečekané ztrátě Jakub Veselý, kapitán VK Dukla Liberec.

Přes čtyři stovky fanoušků vstřebávalo výsledek 1:3 (-30, -25, 23,- 18). „Rozhodující byl první set, kde jsme prohospodařili sedmibodový náskok. Brno zde bylo odvážnější na servisu a dostalo nás pod tlak,“ přidal liberecký trenér Michal Nekola.

Stává se to tradicí, rozjezd do nové sezony mají liberečtí extraligoví volejbalisté pomalejší. A to se i v té letošní prokazuje. Dukla nevyhrává, jak by si představovala, navíc v sobotním zápase proti Brnu přišla o domácí neporazitelnost, ze čtyř setů získala jen jeden.

Podle mě jsme to potom neustáli psychicky. Byly zde i šance to utkání otočit, ale ty jsme nevyužili. Dnes jsme navíc strašně špatně bránili, jak na bloku, tak v poli. Brno v pohodě ztrátovalo a dohrálo si dnešní utkání za tři body,“ uvedl liberecký kouč Michal Nekola.

„V prvním setu jsme začali velmi nervózně, potřebovali jsme setřepat porážku s Ostravou v ČP. Potom jsme si řekli, že už zde nemáme co ztratit, a šli jsme do všech míčů naplno. Myslím si, že jsme zde dnes podali dobrý výkon. Samozřejmě Liberec letos není v top formě, ale to nesnižuje náš kvalitní výkon,“ uvedl pro cvf.cz Michal Hrazdira, brněnský kapitán.

„Špatně jsme začali, prohrávali 12:19 a už to nevypadalo s námi moc dobře. Potom Duc Luan Truong vzal za servis a to nás doslova nakoplo. Myslím si, že v dalších fázích utkání jsme byli i lepším týmem. Tlačili jsme Duklu, byli jsme lepší na útoku. Dokonce jsme i Duklu přeblokovali, což u nás nebývá zvykem. Myslím si, že si dnes z Liberce vezeme zaslouženě tři body,“ uvedl kouč vítězů Ondřej Marek.