V těsném dvoubodovém závěsu za vedoucím Jihostrojem České Budějovice zůstávají volejbalisté Dukly Liberec i po víkendovém kole extraligy. V sobotu si na domácí palubovce bez problémů poradili s posledním mužstvem tabulky Aerem Odolena Voda, které porazili bez ztráty setu za hodinu a devět minut.

Liberec - Odolena Voda 3:0 (13, 20, 18)

Již první set zápasu měl velmi hladký průběh. Domácí už s uzdraveným kapitánem Staňkem na bloku a s mladým Démarem na nahrávce si rychle vytvořili náskok. Po Staňkově servisu vedli už 10:4. Hosté hodně kazili, nedařilo se jim zejména v útoku. Dukla naopak nic nepodcenila a spolehlivě přidávala body na své konto. Vedla postupně 12:5, 16:6 a 24:13. Proměnila hned první setbol po smeči hostujícího Šulavy do autu.

Druhé dějství bylo vyrovnanější. Liberečtí sice vedli 8:5, když se dařilo zejména Vodvárkovi na bloku, ale hostům se podařilo vyrovnat i jít na čas do těsného vedení (10:11, 13:14).

Poté však domácí zpřesnili hru i důraz, „ujeli” na 17:14 a potřebný náskok si již udržovali až do koncovky. Ulívka Démara dostala Duklu k setbolům. Ten první sice Aero za stavu 24:19 odvrátilo, ale pak hosté zkazili servis a favorit vedl 2:0.

Vývoj třetí sady ovlivnila série bodů Liberce při podání Démara a domácí brzy vedli 15:8. To již bylo v podstatě po zápase. Poslední dva body Dukly zaznamenal Vodvárka a Liberečtí potřetí v řadě vyhráli bez ztráty setu.

„Nebylo to tak jednoduché, jak napovídá výsledek, ale vyhráli jsme zaslouženě,” poznamenal liberecký kapitán Lubomír Staněk.

Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 69 minut. Diváků: 350. Esa: 2:4. Zkažená podání: 11:9. Nejvíc bodů: Vodvárka 19, Hýský 8, Staněk 7 - Kufa 11, Sedlář 9, Šulava 8. Dukla: Démar, Hýský, Staněk, Vodvárka, Pešl, Beer, libero: Steffan. Střídal: Žáček. Trenér: Michal Nekola. Aero: Břicháček, Kufa, Sedlář, Šulava, Rotrekl, Fokt, libero: Pondělíček. Bez střídání. Trenér: Vladimír Bednář.

V příštím kole bude hrát Dukla ve čtvrtek 8. prosince v Brně.