Dohrávka 5. kola extraligy volejbalistů: Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 3:1

Volejbalová bitva na ostří nože se musela líbit. Kvalitní volejbal produkovala obě mužstva, která dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu na domácích palubovkách. Lépe začali domácí. Úvodní set, který trval více jak půl hodiny, Jihostroj strhl vedení na svou stranu čtyřbodovou šňůrou od stavu 21:21.

Druhá sada vypadala velmi podobně, s tím rozdílem, že tentokrát se při skóre 19:19 utrhli hosté, hlavně díky kvalitní obraně na síti a nepřesnostem domácího útoku.

V třetím dějství odskočili domácí o něco dříve (16:16 a 20:16). Dukla sice využila několika domácích zaváhání a snížila (22:20), Jihočeši si ale set vzít nenechali.

Do čtvrtého setu vstoupil mistr raketově. Ujal se vedení 5:0 a Liberec byl zralý na ručník. Po time-outu se ale hosté uklidnili a začali pomalu stahovat manko. Podařilo se a za stavu 12:12 se začínalo prakticky znovu. Do koncovky šli z lepší pozice hosté (20:21). Dvě chyby na útoky ale zlomily Liberci vaz. Jihostroj se tak mohl radovat z cenného skalpu.

Sety: 21, –22, 22, 24. Rozhodčí: Vojtíšek, Fink. Čas: 118 minut. Esa: 7:4. Diváků: 500. Liberec: Novák, Nesvačil, Kotrch, Vodvárka, Pešl, Čermák, libero Ticháček, střídali Jůna, Jeslínek, Vencovský, Vampola.

V dalším utkání hraje Dukla Liberec ve čtvrtek 22. října ve své domácí hale od 18 hodin s Fatrou Zlín.

(jsj, ov)