Opět ale zvítězili v tiebreaku a i když získali „jen" dva body, nadále suverénně vedou tabulku o pět bodů. Dosud druhá Příbram totiž dostala v Českých Budějovicích „dardu" 0:3 a na druhou příčku se vyhoupli právě obhájci titulu z jihu Čech.

Trenér Dukly Michal Nekola navzdory vítězství nebyl příliš nadšen: „Připravili jsme se o bod vlastní nedisciplinovaností a nedůsledností ve třetím setu, který vlastně zavinil to, že se hrál tiebreak. Jinak si myslím, že jsme od druhého setu měli navrch a zbytečně jsme promarnili bod."

Domácí zahájili v útlumu a prohrávali 5:8. Poté při servisu Hadravy srovnali na 12:12, v další fázi setu ale za stavu 17:17 zaváhali a Pražané šli zejména díky dvojbloku Lohr Finger do náskoku 18:22. Dukla ještě snížila na 22:23, koncovka však patřila hostům a jejich druhý setbol proměnil kapitán Böhm.

Druhý set začal Liberec ještě hůře než první a prohrával již hrozivě 4:12! Při plachtivém podání kapitána Staňka však začal dotahovat (8:12, poté 15:15) a nakonec po výborném výkonu na všech postech došel k vedení 23:18. Rychlík Řezníčka na Zajíčka potom vedl k proměnění setbolu 25:19 a 1:1.

Třetí dějství mělo přesně opačný průběh. Dukla vedla už 9:3, jenže náskok nesmyslně promarnila, nechala nadšeně bojující Pražany nejen vyrovnat (13:13), ale i otočit skóre (21:23). Trojblok ČZU potom přinesl hostům zisk třetí sady.

V dalším průběhu Dukla zkvalitnila svůj výkon, hrála bojovněji i soustředěněji a od prvních míčů jak v čtvrté sadě, tak v tiebreaku navyšovala skóre. Setboly ve čtvrtém i pátém setu proměnil stejným způsobem Staněk zablokoval Fingera.

Liberecký kapitán Lubomír Staněk poté konstatoval: „Potvrdilo se, že hosté mají mladý a perspektivní mančaft. Zápas byl hodně podobný tomu, jaký jsme tu hráli s Odolkou."

Trenér hostů Jan Malina hodnotil: „Myslím, že jsme zde předvedli dobrý sport, hráli jsme bez bázně. Jenom škoda, že jsme v druhém setu za stavu 12:4 nezachytili tu bodovou fázi Liberce a nedohráli set vítězně. Ale jinak si myslím, že se nemáme za co stydět, pro nás je ten bod zlatý."

Mužstvo Dukly se již den po utkání, v neděli večer, vydalo ve 21 hodin na více než dvanáctihodinovou cestu do Srbska. V úterý tam nastoupí k odvetě osmifinále Challenge Cupu proti Vojvodině Novi Sad, kterou ve středu porazilo doma 3:0. Do Nového Sadu, 380tisícové metropole autonomní provincie Vojvodina na Dunaji, by měl autobus s libereckou výpravou dorazit dnes okolo desáté hodiny dopoledne, zítřejší zápas začne v 18.45 hodin.

V případě postupu narazí Liberec ve čtvrtfinále na úspěšnějšího z dvojice Hurrikaani Loimaa (Fin.) Maccabi Tel Aviv (Izr.). První zápas vyhrál finský celek doma 3:0.