Maďarský vicemistr stál ve středeční odvetě před obtížným úkolem – vyhrát 3:0 na sety a potom ještě uspět v tzv. „zlatém tie–breaku“.
Domácí hráči začali ve velkém stylu, od začátku šli do utkání na plné obrátky a vedli v prvním setu 14:12.

Potom se ovšem rozehrál Filip Nesvačil, který za nepříznivého vývoje zavelel třemi esy k obratu. „Takhle jsem Filipa ještě hrát neviděl,“ komentoval výkon 23letého smečaře sportovní ředitel VK Dukla Pavel Šimoníček. V závěru prvního setu se odskok ještě zvýšil a na výsledkové tabuli po skončení svítil stav 18:25.

O postupu Dukly bylo v té chvíli jasno a Maďaři úplně odpadli. Naopak na liberecké straně si všichni s chutí zahráli, včetně hráčů z lavičky, a dovedli zápas k jednoznačnému výsledku.

Hned po utkání následovala osmihodinová cesta autobusem do Liberce, k ránu bylo mužstvo doma. A už včera večer trénovalo, protože se musí opět přeorientovat na míče Gala (evropské poháry se hrají s míči Mikasa). Již zítra od 18 hodin je totiž v hale Dukly na programu extraligové utkání s Brnem.

Pohár CEV, odveta 1. kola: DUNAFERR DUNAÚJVÁROS – DUKLA LIBEREC 0:3 (-18, -12, -18)

Rozhodčí: Baťuk (Ukr.), Weinberger (Švýc.). Čas: 66 min. Diváci: 400. První zápas 0:3, postoupil Liberec.
Sestava Dukly: Polák, Repák, Dittrich, Čermák, Nesvačil, Jeslínek, libero Ticháček, střídali Fučík, Pešl, Žáček, Vencovský. Trenér: Vladan Merta.

V druhém kole poháru CEV se Liberečtí střetnou s týmem Budvanska Rivijera Budva z Černé Hory, který si poradil s loňským přemožitelem Dukly, belgickým Euphony Asse Lennik, 3:0 doma a 3:1 v Belgii. Budva se v ročníku 2007/08 probojovala až do Final Four Poháru CEV a obsadila na závěrečném turnaji v Římě třetí místo. Je to tedy soupeř jako hrom. První utkání se uskuteční ve středu 10. prosince od 18.00 hodin v Liberci, odveta bude následovat další týden v Černé Hoře.