Jejich Jihostroj porazil ve čtyřech setech tradičního soupeře, libereckou Duklu, a upevnil si druhou příčku v tabulce. Liberečtí jsou momentálně pátí.
Dukle se nepovedly první dva sety. V třetím byli její hráči naopak díky zlepšenému servisu jasně lepší a ve čtvrtém prakticky pořád vedli. Měli dokonce setbol, ale při vedení 24:23 udělali dvě fatální chyby v útoku a nakonec si z Budějovic nepřivezli ani bod, protože Jihočeši proměnili hned svůj první mečbol.

„Takový zápas se musí líbit,“ poznamenal na tiskové konferenci člen výboru domácího klubu Jiří Novák. „Hrály se delší výměny, k vidění byly obětavé zákroky v poli, to mají diváci rádi.“ Trenéři jeho názor vcelku sdíleli, jen kouč hostů Michal Nekola měl k některým pasážím výrazné výhrady. „Hlavně ke dvěma prvním setům, které jsme prohráli,“ konstatoval. „V prvních dvou jsme udělali moc chyb.“

V čem Nekola objevil kouzlo zlepšení? „Pak jsme výrazně zlepšili servis. Jinak byl zápas otevřený až do konce. V prvních dvou setech jsme střídali, protože to nikomu nešlo, ale pak jsme zápas dohráli až na Čermáka, kterého nahradil Kotrch, prakticky zase v základní sestavě.“ Trenér Jihostroje Petr Brom hodnotil zápas se spokojeností v hlase.

„V setu, ve kterém jsme prohráli, jsme kazili servis. Ve čtvrtém jsme zvítězili bojovností, za to musím hráče pochválit. Přiklonilo se k nám štěstí. Začali jsme s dvojicí Michálek – Fila, Michálek tento zápas nezvládl. V Příbrami odehrál dobrý zápas, ale v tréninku už se mi v týdnu moc nezdál. Čajan přinesl klid do hry, kvalitu na přihrávce. Torcello udržel standard, i když se nevyhnul chybám,“ uvedl Brom na adresu argentinského smečaře, který naskočil do rozehraného duelu.

Jihočeské fanoušky samozřejmě zajímalo, proč do utkání ani na okamžik nenaskočil liberecký kapitán Jan Jeslínek, který před časem velmi úspěšně působil v Č. Budějovicích. Trenér Michal Nekola nehledal žádné výmluvy: „Momentálně hrají jiní hráči. Jeslínek zatím není v sestavě. Neznamená to, že se na hřišti nemůže objevit. Je zdravý, žádný problém nemá, ale situace se vyvinula tak, že hrají jiní. Na jeho postu nastupují Pešl s Nesvačilem.“
Do utkání ale epizodně nahlédl českobudějovický odchovanec Fučík.

„Ve Vojvodině v Challenge Cupu odehrál dokonce skoro celé utkání. Vedl si tam velice slušně. Do hry se dostal v průběhu zápasů už i loni, letos je jeho příspěvek ještě větší. Je vidět, že v extralize už může nastoupit kdykoliv. Zlepšil se,“ hodnotil Nekola. Duklu čeká ve středu domácí odveta proti Vojvodině.

spoluautor: Jaroslav Sedlák