Trofej získala domácí Perugia, která ve finále porazila Mladost Záhřeb 3:0. K jejímu triumfu výrazně přispěl také český reprezentační univerzál Jan Štokr.

V sobotním semifinále Dukla prohrála s Mladostí Záhřeb 0:3. Svěřenci trenéra Michala Nekoly se od začátku potýkali s nepříjemným záhřebským servisem. Mladí Chorvati také výrazně lépe blokovali a na dynamickou hru protivníka Liberec nenašel protizbraň.

Dukla poté nedokázala navázat na třetí místo z roku 2005 v tehdejším Klubovém poháru. Od té doby se žádný jiný český celek v evropských pohárových soutěžích do Final Four neprobojoval.

Nekola uznal, že sobotní semifinále s Mladostí Záhřeb se jeho týmu vyloženě nepovedlo, ale v duelu o 3. místo už byl s výkonem mnohem spokojenější. „Řekli jsme si, že zkusíme zabojovat a ukážeme, že volejbal hrát umíme. Byl to naprosto vyrovnaný zápas, s tím jsem byl spokojený, bohužel až na ten výsledek.“

Úvodní set zápasu o třetí místo Dukle vyšel, pak ale převzal taktovku soupeř, za nějž nastoupili i český nahrávač Jaroslav Škach a libero Martin Kryštof.

Berlín vyrovnal na 1:1 a slibný náskok si vybudoval také v průběhu třetí sady, avšak liberečtí hráči zabojovali a v dlouhých výměnách ztrátu smazali.

Důležitou koncovku však Liberec nezvládl. Soupeři zajistilo dvoubodové vedení Fuchsovo eso na 23:21 a Berlín pak už sadu zkušeně dokormidloval k vítězství.

Podobný průběh měl i čtvrtý set, v němž Dukla po nepovedeném začátku postupně dotahovala, ale když se jí to konečně povedlo (17:17), srazila ji definitivně do kolen další tříbodová berlínská série.

„Ve třetím setu jsme po tom vyrovnání udělali tři hrubé chyby, ve čtvrtém jsme neměli ideálně přihráno a oni nás ubránili. Ale dneska jsme dokázali, že ani v Evropě nejsme žádní outsideři. To je velká zkušenost a může nám to pomoct v naší lize,“ prohlásil trenér Nekola, jehož tým čeká od soboty extraligové semifinále s Příbramí.