Liberec předvedl heroický výkon a z vítězné vlny jeho borce neshodilo ani několik zlých verdiktů sudích.

„Jsem rád, že jsme kvalitního soupeře v dobré atmosféře porazili. Byli jsme dobří na servisu a v koncovkách setů jsme si věřili. Jsem rád, že jsme se vrátili do čela tabulky," řekl Michal Nekola, trenér Dukly Liberec. Ta prohrála naposledy 2. listopadu. Právě s Ostravou.

Včera ale bylo vše jinak.

„Selhali jsme v obraně, Liberec měl více odvahy a jasně lepší druhý set. My jme byli nervozní," uvedl trenér poražených Zdeněk Šmejkal.

Hrdinou prvního setu se stal po odvrácení třetího setbolu Ostravy domácí lídr Hadrava. A vlastně ne jen prvního setu, ale i celého zápasu. Zaznamenal 24 bodů a dal sedm es, osmé mu sudí chybě neuznali. „Dnes mi to tam padalo," usmíval se po zápase Jan Hadrava.

Právě on zlomil odpor hostů i ve druhé sadě, kdy dal tři esa a dostal Duklu do vedení 18:14. A po následné ztrátě přidal další bod 19:15! Koncovku druhé sady a pak i třetí si skvěle hrající Dukla už pohlídala. Hned první mečbol využil Staněk.

„Liberec podával o tři třídy víc, my jako děti. Hadrák přijde na servis, dá čtyři esa a je hotovo. Hráli jsme na prd," řekl zklamaný ostravský blokař Tomáš Široký.

Liberec – Ostrava 3:0

Sety: 28, 16, 23. Rozhodčí: Činátl, Kvarda. Čas: 84 minut. Diváků: 800.

VK Dukla Liberec: Hadrava, Beer, Burrow, Staněk, Janouch, Hýský – libero Kopáček. Střídali Leikep, Vencovský, Správka.