Obě mužstva vstupovala do zápasu v rozdílném rozpoložení. Pokud by vyhráli Jihočeši, výrazně by se přiblížili k postupu do finále. V případě úspěchu Liberce by se série stěhovala zpět do Budějovic za nerozhodného stavu.

První set vyšel lépe Jihostroji, který jej uzmul pro sebe poměrem 25:21. Když svěřenci trenéra Michala Nekoly vzápětí přišli i o druhou sadu (22:25), začala se nad Libercem stahovat mračna. České Budějovice neponechaly nic náhodě, třetí dějství vyhrály 25:22 a celkově tak porazily svého soupeře 3:0. V semifinálové sérii se tak ujaly vedení 2:0 na zápasy.

Třetí vzájemný duel je na programu ve Sportovní hale v Českých Budějovicích v neděli 28. března od 20.20 hodin. Domácí celek může stvrdit postup do finále, zatímco Dukla bude ještě bojovat o vrácení série zpět na sever Čech.

Druhá semifinálová bitva mezi Karlovarskem a týmem Lvi Praha je po dvou partiích vyrovnaná 1:1. Nejprve totiž uspěli Západočeši na vlastní palubovce poměrem 3:0, ovšem Pražané přišli v domácí odvetě s odpovědí a po výhře 3:1 se celá série bude za stavu 1:1 stěhovat zpátky do Karlových Varů.

Tam se bude hrát také v neděli 28. března od 18 hodin. Na rozdíl od souboje mezi Českými Budějovicemi a Libercem ještě zcela určitě nebude znám postupující do finále.

Semifinále play-off UNIQA extraligy mužů - 2. zápas

VK Dukla Liberec – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (21:25, 22:25, 22:25)
Rozhodčí: Rychlík – Činátl.
Stav série: 0:2.
Sestavy
VK Dukla Liberec: Pavlíček, Kriško T., Krajčovič, Suda, Srb, Veselý, Leikep, Kopáček, Štokr, Kovalčuk, Šulista, Šábrt, Šafranovič, Kriško M. Trenér: Nekola.
VK Jihostroj České Budějovice: Schouten, Mach, Michálek, Ondrovič, Piskáček, De Amo, Kryštof, Todua, Stoilovic, Polák, Šulista, Rejlek, Zmrhal. Trenér: Dvořák.