Zítra tam sehrají od 18 hodin odvetné utkání 1. kola vyřazovací fáze Poháru CEV proti mistru Estonska Selveru Tallinn. S tímto soupeřem před týdnem doma prohráli 0:3, když ani v jednom setu nepřekročili hranici dvaceti bodů.

Přesto je malé bodové zisky v jednotlivých sadách nemusí až tolik trápit, protože podle pravidel CEV rozhoduje v případě stavu 1:1 na zápasy poměr setů, míče nehrají roli. Stačí tedy „maličkost“ – vyhrát 3:0 a potom se poprat o postup do lednového osmifinále v tzv. zlatém tie–breaku…

Při současné formě a zdravotním stavu mužstva to není vůbec reálné, ale naděje umírá poslední a podle trenéra Nekoly byl první zápas vlastně jen prvním poločasem.

Liberecký kouč ale v tomto případě pochopitelně hovořil v nadsázce. Je si vědom reality a Dukla bude chtít hlavně napravit dojem z prvního zápasu, lépe reprezentovat český volejbal.

„Kvůli zdravotním problémům do Estonska necestují Nesvačil, Vodvárka a Jůna,“ informoval sportovní ředitel VK Dukla Liberec Pavel Šimoníček. „Naopak kapitán Jeslínek a nahrávač Novák dobrali antibiotika a letí s námi.“

Postupující z dvojice Selver Tallinn – Dukla Liberec narazí v lednovém osmifinále takřka jistě na italský velkoklub Bre Banca Lannutti Cuneo, který v prvním utkání vyhrál ve švýcarském Amriswilu 3:0 (22, 15, 21).

Bude–li Dukla vyřazena, její evropská pouť pro tuto sezonu nekončí. Sestoupí totiž do poháru číslo 3, Challenge Cupu, jehož lednové dvojice se budou losovat v sobotu v sídle Evropské volejbalové konfederace CEV v Lucemburku.

Liberecká výprava se vrátí z Estonska v pátek v 16.25. V extralize nastoupí Dukla, která je stále na 1. místě, v pondělí 14. prosince v televizním utkání ve Zlíně.