Před druhým zápasem v sérii o 3. místo volejbalové UNIQA extraligy mužů mezi VK Lvi Praha a Duklou Liberec byly karty rozdány jasně. Pakliže by vyhráli Severočeši, pověsili by si na krk bronzové medaile. Pokud Pražané chtěli vrátit sérii ještě jednou do Liberce, museli bezpodmínečně vyhrát.

Lvi začali opravdu nebojácně a první dva sety vyhráli poměrem 28:26 a 25:16. K vyrovnání stavu série chyběla domácím jedna sada. Dukla však střetnutí nezabalila a zahájila mohutný obrat. Třetí set získala 25:21 a stejným výsledkem skončil i čtvrtý set. O vítězi tak musel rozhodnout až tiebreak. Liberečtí jej opanovali 15:11 a oslavili zisk bronzových medailí.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) se ve 26. kole FORTUNA:LIGY utkali s Libercem.
FOTO: Bratrský souboj Sadílků vyzněl pro Lukáše. Slovan podlehl Slovácku

„Po dvou setech jsme měli šanci, kdy byl Liberec pod námi. Bohužel jsme ji nevyužili, Liberec to využil a šanci chytil za pačesy. A já Liberci gratuluji,“ řekl stručně kapitán Lvů Jakub Janouch.

„Předně chci pogratulovat Liberci k zisku bronzových medailí. Tentokrát se tady v Unyp aréně hrálo velmi atraktivní utkání, ve kterým dominovaly určitě obrany nad útokem a myslím si, že by si oba týmy zasloužily vyhrát. To bohužel nejde. Nám od třetího setu odcházela přihrávka, byli jsme pod větším tlakem, měli jsme to složité a méně jsme se prosazovali,“ pokrčil rameny trenér Lvů Tomáš Pomr.

4. semifinále play-off Tipsport extraligy: Liberec - Sparta
OBRAZEM: Bílí Tygři ve čtvrtém utkání semifinále proti Spartě vyhořeli

„Pro nás s lepším koncem. Musím říct, že po druhém setu, kdy nás Praha rozložila, tak to chtělo velký morál, abychom to otočili. Ještě k tomu bylo zranění, takže jsme rádi, když už jsme letos vyhráli pohár, tak máme další placku. Škoda, že jsme se v semifinále více neporvali, ale vždycky je lepší končit sezonu vítězným zápasem,“ radoval se kapitán Dukly Jan Štokr.

„Prvně gratulace klukům, že to dotáhli k bronzové medaili, přestože nás provázely zdravotní potíže. Po prohraných dvou setech jsem rád, že jsme drželi hlavu nahoře a bojovali jsme dál. Omezili jsme trošku chyby v útoku i na servisu. A celkově jsme přidali v útoku a v obraně, což byl klíč k otočce v zápase,“ ohlédl se za duelem kouč Liberce Michal Nekola.

UNIQA EXTRALIGA

Série o 3. místo – 2. zápas
VK Lvi Praha – VK Dukla Liberec 2:3 (28:26, 25:16, 21:25, 21:25, 11:15)
Konečný stav série: 0:2.
Rozhodčí: Grabovský, Spáčil, na čarách Jusič, Farář, Činátl, Činátl, delegát Popadinec
Hráno bez diváků
Sestavy (od zóny I):
VK Lvi Praha: Janouch, Smith, Špulák, Mihajlović, Skakić, Nedeljković, libero Ježek. Střídali: Pliasetskyi, Toman J.
VK Dukla Liberec: Veselý, Štokr, Šulista, Leikep, Kovalchuk, Kriško T., libera Kopáček, Pavlíček. Střídali: Krajčovič, Suda, Srb, Šábrt