V sobotu 5. února hraje v prvním semifinále Dukla Liberec od 16 hodin s Jihostrojem České Budějovice a od 18 hodin se ve druhém semifinále, v regionálním derby, představí Ostrava a Slávie Havířov. Samotné finále poháru je v neděli od 16 hodin.

Top čtyřka potvrdila svůj postup do finále na palubovkách soupeřů. Liberec a Ostrava, které spolu loni hrály finále, ztratily v dvouzápasovém čtvrtfinále jediný set. Ostrava vyhrála 3:0 v Odolena Vodě, Liberec v Ústí nad Labem 3:1. Největším překvapením je Havířov. „Je to síla,“ usmíval se trenér Slavie Havířov, exliberecký Jaroslav Tomáš. „Postupem do semifinále jsme všechny překvapili,“ vrátil se kouč k vyřazení favorizovaného Zlína s řadou čerstvých posil. Havířov obě čtvrtfinále vyhrál 3:1. České Budějovice rovněž po dvou výsledcích 3:1 vyřadily Příbram.

Liberečtí hráli pětkrát po sobě ve finále Českého poháru, v němž zaznamenali hattrick. V roce 2006 podlehli v tiebreaku Ostravě 2:3, poté v roce 2007 porazili Zlín 3:1, 2008 Kladno 3:0, 2009 Kladno 3:2 a loni prohráli s Ostravou 2:3. „Věřím, že v kombinaci se zkušenostmi týmu, který dokráčel loni do Final Four v evropském poháru, a domácího prostředí se nám finále vydaří a získáme pohár,“ přeje si ředitel VK Dukla Pavel Šimoníček.

V Liberci se představí v ostatních týmech řada hráčů a trenérů, kteří zde působili. Současný trenér Jihočechů Petr Brom zde roky trénoval, hrával zde Sukuba i Mach. Havířovské vede starý Duklák Jaroslav Tomáš a hráči Duda a Neusser prošli Duklou. Hrajícím asistentem Ostravy je Přemysl Kubala, v Liberci něco nahrál i Aleš Správka.

Domácí trenér Michal Nekola rozhodně v týmu nebude mít zraněného blokaře Jakuba Čermáka, druhý blokař Jakub Jůna by snad již mohl nastoupit. "Výkonnost našich není stabilizovaná. Do zápasu s Odolkou se dařilo. Uvidíme. Dokážeme podat dobrý výkon, ale také ztratit koncentraci,“ uvedl Šimoníček.
Vstupné na sobotní dvojzápas je 30 korun, stejně jako na finále, pokud v něm bude hrát Dukla. Jinak bude na finále bez Dukly vstup volný.