Byl to třetí tie-break Dukly v řadě v posledních třech extraligových zápasech – nejprve v něm prohrála v Opavě, ale poté byla dvakrát úspěšná proti juniorům ČR a teď proti Příbrami.

Příbramskému celku pokračuje prokletí televizních zápasů. Zatím hráli i s tím libereckým čtyři a všechny prohráli, zatímco když v televizi nebyli, vždy zvítězili…

V prvním setu Příbrami vyšel v Liberci úvod, vedla 5:1. Domácí otočili skóre za stavu 9:8, ale rozhodující náskok získali až v koncovce, když začali tlačit na servisu a rozehrál se Polák při smečích od kůlů. První set vyhrál Liberec 25:20.

V následujících dvou sadách to vždy vypadalo na výhru Dukly, která si pokaždé vytvořila čtyřbodový náskok, ale jednou neuhrála koncovku, podruhé se nechala přehrát už v polovině třetího setu.

V klíčových momentech domácí chybovali na příjmu, když nedokázali čelit záludnému krátkému servisu, a Příbram také řadu míčů uhrála skvělou hrou v poli. Zajímavostí je, že v obou setech uhrál vítězný bod hráč, který přišel na hřiště vystřídat až na poslední míč – Hýský.

V čtvrtém setu se Liberec vzchopil, překonal krizi, když Příbram srovnala z 20:16 na 20:20 a díky kvalitním blokům vyrovnal na 2:2. V tie-breaku již rozhodla liberecká zkušenost, zejména úspěšnost útočných pokusů Jeslínka a Poláka, který proměnil vytlučením bloků třetí liberecký mečbol.

Trenér Dukla Vladan Merta byl nakonec spokojen: „Jsme rádi, že jsme zvítězili. Příbram jsme v druhém setu perfektně rozehráli a potom jsme to měli těžší. Myslím si, že to byl pěkný zápas, a jsem rád za dva body.“

Příbramský kouč Jan Svoboda si „píchl“ do sudích: „Gratuluji Liberci k vítězství, hrál výborně. My se nemáme vůbec za co stydět, předvedli jsme dobrý volejbal. Za výkon by se měli stydět rozhodčí.“

DUKLA LIBEREC – VO PŘÍBRAM 3:2 (20, –24, –20, 22, 10)

Čas: 126 minut. Rozhodčí: Pejpal, Hudík. ŽK: Havrlík, trenér Svoboda (oba Příbram). Esa: 1:6. Zkažená podání: 12:12. Diváci: 480.
Sestavy:
Liberec: Čermák, Repák, Pešl, Dittrich, Polák, Jeslínek, libero Ticháček, střídali Vencovský, Nesvačil. Trenér: Merta.
Příbram: Kriško, Haník, Burrow, Havrlík, Křesťan, Čížek, libero Bence, střídali Hýský, Anděl, Salon. Trenér: Svoboda.