Od začátku zápasu se Liberečtí snažili hrát rychlou házenou, což se dařilo. Bohužel po několika technických chybách domácí srovnal krok a celý první poločas se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. "V útočné fázi se nám celkem dařilo, ale v obraně jsme se nevyvarovali závažných chyb," poznamenal trenér Matěj Ploch. Vstup do druhé půle se Liberci vydařil a po deseti minutách vedl o tři branky a dokonce hrál přesilovou hru. "Tuto výhodu jsme ale promarnili a přesilovku prohráli 0:2. Následně pak soupeř skóre srovnal a vrátil se do hry. Do závěrečného hvizdu se nám nepodařilo najít účinný recept na zlepšení naší obrany, přidaly se nepřesné střely v útoku a podlehli jsme o tři branky," zhodnotil Ploch.

Liberec (branky): Soukup, Fiala - Eliáš (4), Vrba (2), Šťastník (5), Kulík (4), Ploch (1), Hošic (5), Lehký, Kozubík (8), Blaschke (3), Šefl.

V dalším zápase hraje Liberec Handball dnes od 18 hodin v Železném Brodě v 2. kole Českého poháru s tradičním rivalem z Jablonce. Na domácí palubovce v tělocvičně ZŠ Dobiášova se Liberecm představí proti záloze extraligového týmu Dukly v neděli 8. října od 17 hodin.

Starší dorostenci Liberce se představili ve Strakonicích, kde vyhráli vysokým rozdílem 22:38 a připsali si do tabulky další dva body. Na své první vítězství stále čekají mladší dorostenci, kteří prohráli 17:40 s týmem HC Zubří.