„Nebyl to špatný soupeř. Má své pozitivní stránky, dobře servíroval a slušně přihrával. Museli jsme v průběhu zápasu docela dost měnit na našem servisu. Naštěstí se tak povedlo a zabralo to v rozhodujících chvílích,“ bilancoval trenér Vladimír Pech.

Úvodní sada vyzněla pro domácí, které byly lepší ve všech činnostech. Jen 14 uhraných bodů bylo předzvěstí, kudy se zápas bude ubírat. „Do zápasu jsme šli plní sil a koncentrovaně, soupeř neměl šanci. Byli jsme silní na útoku a ve všech činnostech,“ chválil trenér.

Ve druhém setu byly Liberecké blízko k úspěchu v koncovce, kdy vedly 24:21. Jenže přišel sporný verdikt rozhodčích, a to „nakoplo“ hostující. Přesto měly domácí větší morál a zvítězily za 36 minut 35:33. „Dostali jsme se do tvrdé koncovky a takto vyhraný set mě velmi těší, protože holky dokázaly takto vypjatou koncovku uhrát,“ přiznal Pech.

"S body jsme spokojeni a nejvíc hodnotím výkon ve druhém setu." Vladimír Pech, trenér

Ale závěr jakoby domácím vzal síly, protože ve třetí sadě byl Šternberk stále ve čtyř až pětibodovém vedení. Liberec měl špatný příjem a dokázal stáhnout vedení soupeře jen na dva body. „Jakoby jsme ztráceli sílu na útoku, nebyl tak razantní a silný,“ podotkl liberecký trenér.

Poučeni ze špatného průběhu nastoupily domácí dravě do čtvrtého dějství. Při podání Chroustovské vedly 7:0. Raketový vstup měl pokračování ještě do stavu 10:2. Pak domácí zvolnily a soupeřky snížily na 14:16. Naštěstí byl výpadek jen krátkodobý, protože po chvilce přišla šňůra šesti bodů a bylo 22:14.

Mečbol nenechal na sebe dlouho čekat a první, při podání Vinecké, byl proměněn. „Naše kapitánka Chroustovská zahájila svým servisem, který dotáhla set do takového stavu, který se s menším výpadkem podařilo udržet. Káča Chroustovská ve všech utkáních dokazuje svoji výraznou sílu, a toto dává týmu dobré možnosti,“ dodal Pech.

TU Liberec – Šternberk 3:1

Sety: 14, 33, -20, 16
Rozhodčí: Krtička, Kvarda.
Čas: 102 minut.

Liberec: Chroustovská, Vinecká, Brejchová, Ševčíková, Rašková, Novotná, libero: Lauerová.
Střídaly: Kinská, Ševců.
Trenéři: Vladimír Pech, Dušan Hořínek.