V utkání 3. kola Challenge Cupu tam podlehli Vojvodině Novi Sad 1:3 a ve středu 15. prosince musí v domácí odvetě k postupu do osmifinále vyhrát nejen druhý zápas, ale i zlatý tie–break (k němuž se, doufejme, dopracují). „Myslím, že šance je padesát na padesát,“ hlásil z ruzyňského letiště trenér Dukly Michal Nekola.

„Utkání v Novém Sadu bylo nesmírně vyrovnané. V podstatě tři a půl setu se oba týmy pohybovaly v rozmezí maximálně dva, výjimečně tři body rozdílu,“ popisuje Nekola zápas, v němž jeho svěřenci zvládli první set 25:23, a následující dva prohráli stejným těsným poměrem. Až ve čtvrté sadě se mladému srbskému týmu podařilo „ujet“ a Vojvodina vyhrála 25:18.

Dukla se musela vyrovnat se zdravotními potížemi prvního nahrávače Nováka. „Měl problémy už před ligovým zápasem s Benátkami nad Jizerou, ale Fučík ho zastoupil dobře,“ prohlásil Nekola. Do utkání v Novém Sadu poslal na hřiště základní sestavu Fučík, Vencovský, Pešl, Nesvačil, Jůna, Čermák, na liberu hrál Ticháček. V průběhu zápasu střídali Hýský, Novák a Kotrch.

Nyní čeká na liberecké volejbalisty těžký sobotní extraligový zápas v Českých Budějovicích, které jsou momentálně v tabulce na druhém místě.
Odveta Challenge Cupu s Vojvodinou se hraje ve středu 15. prosince v hale Dukly v Jeronýmově ulici v tradičním čase od 18.00 hodin.