Průběžně první Jablonec v 21. kole soutěže neudržel nervy na uzdě a prohrál se čtvrtou Mladou Boleslaví. Tím nabídl čelo tabulky Libčicím, které pokud nezaváhají v závěru, soutěž vyhrají. Na opačném pólu se s jistotou na konci usadil Žatec za Bělou pod Bezdězem. Jasné zatím není, kolik týmů může ze soutěže sestoupit. Horko pod nohama mají zatím Liberec, Slavie a Ústí nad Labem. Právě mezi těmito třemi se odehrával nejzajímavější souboj. Ústí prohrálo s Libčicemi a v přímé konfrontaci o třetí příčku od konce vyhrál Liberec Handball na domácí půdě Slavie, ze které se body neodvážejí snadno. S sebou ovšem Liberečtí měli osmého hráče v podobě věrných fanoušků, kteří jim vytvořili téměř domácí atmosféru, v níž se domácí kotel prostě nemohl prosadit. A Liberec zde získal cenné body. Finální rozuzlení však přinese až poslední kolo, ve kterém se Slavie utká s favoritem z Prahy 4 a Liberec se silnými Lovosicemi. Otazník visí také nad utkáním Ústeckých se Zručí nad Sázavou.

Slavia Praha - Liberec v Handball 28:29 (15:15)

Vědomí důležitosti zápasu bylo znát v opatrném začátku, v němž se soupeři spíše oťukávali a zkoušeli, kam až jim rozhodčí povolí zajít. Ti zápas nechávali plynout bez větších zásahů a tahali žluté karty, které se až později měnily ve dvouminutové tresty. Bojovalo se však o každý míč i gól a jak domácí, tak hosté nechtěli dát svou kůži lacino. Zatímco domácím vycházela dohrávka do křídla a kombinace s pivotem, hosté se soustředili spíše na rychlý přechod a hru jednoho na jednoho, ve které se dokázali prosadit hlavně Burda s Plochem. Vyrovnaná hra měla do poločasu i vyrovaný stav 15:15. Podobný obrázek přinesl také úvod druhé části, v níž se velmi často oba soupeři střídali v popotahování za delší konec provazu. Skvělá podpora fandů ovšem dokázala strhávat jazýček vah stále častěji na libereckou stranu. Za stavu 20:18 se zdálo, že by mohl přijít definitivní zlom. Ovšem slávisté se odmítli vzdát, svou obranu více vysunuli a dokázali srovnat. Opět se začínalo od nuly, opět se bojovalo o každý metr území. A znovu se projevil liberecký osmý hráč, kterého prostě nešlo zklamat. V několika přesilových hrách dokázal Liberec vybudovat až tříbrankové vedení a ze zápasu už zbývalo jen pár minut. Strachu Libereckých z každé chyby však ještě domácí využili ke snížení až na jedinou branku, kterou však již vstřelit nedokázali.

Sestava Liberce (branky): Kotek - Burda (8), Baštinec, Svoboda (3), Eliáš (5), Ploch (5), Kamaryt (2), Vrba (4), Bartoš (1), Šefl, Morava (1).

Poslední druholigový zápase sehraje Liberec Handball v sobotu 10. května od 16.30 hodin v hale ZŠ Dobiášova proti Lovosicím.