Nahradil jej kadet David Haas, jenž v prvním zápase zahrál výtečně a utkání tým zvládl přes prohranou koncovku prvního setu poměrně snadno. Ve druhém utkání už mu trochu docházely síly a celý tým po náročné sezoně s poměrně úzkým kádrem nedokázal už zahrát tak dobře a vítězství spíše vybojoval.

Již před tímto kolem bylo zřejmé, že se před Liberecké dostane na druhé místo Aero Odolena Voda a že tentokrát se tým neprobije do baráže o Extraligu,kam postupují první dva. V závěrečné fázi totiž liberečtí junioři zaváhali v dvojutkání se Žatcem a nečekala se také jedna porážka s Českou Lípou (byť posílenou o hráče působící v Dukle Liberec). Kvůli nemocemi zásadně oslabenému družstvu v prosinci v Rychnově přišlo o tři body, a to vše v závěrečné bilanci znamenalo „jen" třetí příčku.

Přestože kluci dokázali porazit na zápasy vítězné Ervěnice 3:1 a přestože v domácím prostředí za celou sezonu tým neprohrál s nikým. „Měli jsme sice výkonnostní cíl skončit do druhého místa, ale nepovažujeme konečné umístění za nějaké zklamání. Tým solidně trénoval, je pracovitý, většina hráčů volejbal velice baví, je na tom výborně i somaticky. Řada hráčů má perspektivu určitě v dospělém volejbale ve vyšších soutěžích. Už letos hrál smečař a blokař Martin Holubec (ročník 1994) 2. ligu mužů a ne špatně. Družstvo se pro příští sezonu téměř nezmění, do kategorie dospělých odcházejí pouze dva hráči. Neboli v příštím ročníku můžeme opět reálně útočit na čelná místa soutěže," uvedl trenér Petr Prokop.

V posledním dvojzápasu se skvěle s týmem rozloučil kapitán David Macháč, jenž zaznamenal celkem 45 bodů a byl nadprůměrný ve všech činnostech. „Jeho dlouholetá příkladná poctivost v přípravě se mu vrací v podobě nadprůměrné výkonnosti. Dva roky nosil zcela po zásluze kapitánskou pásku a je výborným příkladem pro mladší hráče klubu," poznamenal Prokop. Proti Rychnovu dobře hrál na své možnosti také mladý nahrávač Haas, v prvním utkání nadprůměrně útočil diagonální smečař Jiří Žalský, v obraně na síti si vedl velmi dobře další kadet, středový hráč Jan Zeman.