Futsalisté Liberce mají na začátku roku opět velmi těžký los. Po debaklu od Sparty čekal Liberec další pražský soupeř, tentokrát ze Slavie. Výrazně lepší výkon než v předchozím utkání ale body nepřinesl. Liberečtí na Slavii prohráli 2:9 a klesli již na předposlední příčku Varta futsal ligy.– Futsalisté Liberce mají na začátku roku opět velmi těžký los. Po debaklu od Sparty čekal Liberec další pražský soupeř, tentokrát ze Slavie. Výrazně lepší výkon než v předchozím utkání ale body nepřinesl. Liberečtí na Slavii prohráli 2:9 a klesli již na předposlední příčku Varta futsal ligy.

První poločas byl vyrovnaný

Výsledek je vzhledem ke hře Liberce krutý. Své o tom ví i trenér Severočechů Michael Vacek. „Do zápasu jsme vstoupili výborně, nedali jsme soupeři prostor pro kombinaci a rychle k hráčům dostupovali. Vytvořili jsme si několik velkých šancí, které jsme ale neproměnili. Kdyby první poločas skončil remízou, nikdo by se nedivil. Ve druhém poločase už nás Slavia začala více přehrávat, my jsme už nebyli tak agresivní a nechávali soupeři více místa a ten nás za to trestal. Je škoda, že se nám podařilo dát góly až na konci zápasu.

Kdybychom dali nějaký už v prvním poločase, mohl být zápas ještě zajímavější. Rád bych poděkoval klukům za dobrý, poctivý výkon, i když výsledek tomu úplně neodpovídá,“ dodal po zápase Vacek.  Daniel Klíma, útočník pražské Slávie, viděl sílu soupeře, a to především v defenzívě. „Liberec dobře bránil, napadal naši rozehrávku, museli jsme zápas poctivě odpracovat. Jsem rád, že jsem dostal příležitost si zahrát a vstřelil i gól, i když byl takový kuriózní, dvakrát jsem totiž zkusil nahrát Davidu Joštovi, ale míč se ke mně pokaždé odrazil a nezbývalo mi nic jiného než vystřelit,“ řekl Klíma.  Zlej sen Liberec má navíc před sebou další dva velmi těžké duely, které už pomalu napoví o jeho budoucnosti. Nejprve na půdě osmého Uherského Hradiště a následně s Teplicemi. 

SK Slavia Praha – Zlej Sen Liberec 9:2 (3:0)

Branky: 3. a 33. Směřička, 9. a 22. Záruba, 25. Pršič, 30. Klína, 32. Leovski, 40. Krasnič – 37. a 38. Rumler. Rozhodčí: Šmíd – Vlašič. ŽK: 1:2. Diváci: 350.

SK Slavia Praha: Karpiak, Žežulka – Klíma, Směřička, Jošt, Sita, Leovski, Dodo, Krasnič, Homola, Záruba, Hájek, Pršič.
FTZS Liberec: Vogt, Garčár – Baláž, M. Bína, P. Bína (K), Soukup, Rumler, Benek, Němec, Kazda, Rašín, Kaiser