V dnešním 28. kole fotbalové ligy pokračuje boj o titul. Liga má před sebou poslední tři kola, která slibují dramatickou podívanou. V boji o titul se čtyři týmy vměstnaly do dvou bodů a rozhodnuto zatím není ani na opačném konci tabulky. Druhé středeční kolo v sezoně proti sobě svede aspiranty na mistrovský pohár s kandidáty sestupu. Vedoucí Sparta přivítá ohrožené Slovácko a druhá Ostrava se představí na hřišti patnáctého Kladna. Program vyvrcholí večerním duelem třetího Jablonce se čtvrtými Teplicemi.

V severočeském derby mezi Jabloncem a Teplicemi bude v sázce třetí příčka zaručující start v Evropské lize. Oba týmy však ještě mohou promluvit i do boje o titul - domácí Baumit dělí od vedoucího dua jeden bod, hosty dva.

„Třetí místo máme ve svých rukách a uděláme pro něj vše, co bude v našich silách. Dobré je, že se nemusíme na nikoho ohlížet,“ uvedl jablonecký kouč František Komňacký. Jeho tým drží pětizápasovou sérii neporazitelnosti a doma prohrál jen s Plzní. Rozjeté jsou také Teplice, které po slabším vstupu do jara třikrát po sobě vyhrály a naposledy uštědřily Kladnu výprask 5:0.

Oba severočeské celky se v této sezoně poměří už počtvrté a Teplice budou chtít soupeři vrátit vyřazení ve čtvrtfinále domácího poháru. V lize Jablonec třikrát za sebou porazily. „Věřím, že naši hráči mají na to, aby soupeře ještě něčím dokázali překvapit,“ prohlásil kouč Jiří Plíšek.

Hráči i vedení FK Baumit věří, že diváci přijdou v důstojném počtu povzbudit svůj celek, který bojuje o pohárovou Evropu. Výhra by Jablonci s 90procentní pravděpodobností zajistila přinejhorším 3. místo a tedy účast v předkole Evropské ligy.

Klub pro diváky dělá maximum a mimo jiné budou posíleny všechny spoje MHD po skončení utkání, aby se příznivci v pozdní noční době mohli dostat domů.

Předpokládané sestavy:
FK Baumit Jablonec: Špit - Krejčí, Huber, Drsek, Jablonský - Haurdič, Loučka, Pavlík, Jarolím, Kovařík - Lafata.
FK Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Vachoušek, Matula, Stožický - Mahmutovič, Došek.
Absence: z Jablonce nikdo - z Teplic Ljevakovič (8 ŽK), Vondrášek, Elsamni (oba zranění).
Hraje se od 20.00 hodin v Chance Areně v Jablonci.
Rozhodčí: L. Kovařík - Filípek, Hojsík.
Podzimní zápas: Teplice – Jablonec 1:0 (branka: Mahmutovič). Ligová bilance: 27 – 8 – 10 – 9 – 20:25.

Liberec v Olomouci

Olomouc porazila Liberec na podzim v lize i ve dvou jarních pohárových duelech a uspět chce i na čtvrtý pokus. Kouč Zdeněk Psotka však počítá absence. „Možnost dostanou další hráči z kádru. Chceme po prohře v Budějovicích zabrat a být efektivnější v koncovce,“ prohlásil.

Liberec ještě může teoreticky sestoupit, to by však nesměl získat už ani bod a Kladno by muselo vše vyhrát. Slovan touží zaplašit olomoucký přízrak - Hanáci na podzim „odstřelili“ kouče Ladislava Škorpila a pak Severočechy vyřadili ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. „Napočtvrté proto pochopitelně chceme bilanci trochu vylepšit,“ uvedl kouč Josef Petřík.

Předpokládané sestavy: Sigma Olomouc: Lovásik - Nuc, Dreksa, Rossi, Heidenreich - Bajer, Kaščák, Hořava - Petr, Ordoš, Navrátil. Slovan Liberec: Hauzr - Zeman, Kelič, Dejmek, Janů - Dočkal, Vácha, Bosančič, Papoušek - Kerič, Nezmar. Absence: Škerle, Schulmeister, Kazár (všichni zranění), Janotka, Komárek (oba 4 ŽK), Machalický, Murín (oba reprezentace do 19 let), Šultes (nejistý start) - Vulin (4 ŽK), Gebre Selassie, Polák (oba zranění), Frejlach, Smetana (oba viróza).

Hraje se od 17.30 hodin na Andrově stadionu v Olomouci. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Jiřík. Podzimní zápas: Liberec – Olomouc 0:4 (branky: Šultes 2, Ordoš, Rossi).
Ligová bilance: 33 – 9 –11 – 13 – 37:38. (jsj, čtk)