Po úvodní třicítce a slavnostním zahájení 45. ročníku věhlasného závodu Jizerská 50 vyběhly na své tratě v Bedřichově i děti. Počasí bylo opravdu zimní a malí lyžaři si samotný závod i všechno kolem užili. Organizátoři pro ně připravili zajímavé tratě, které svou náročností oslovily každého malého závodníka. Ti nejmenší se poprali s okruhem 300 m na stadionu. Ti větší už zamířili do lesa a museli zdolat nejedno stoupání, aby se sjezdem přiřítili zpět na stadion. Ani namazat nebylo jednoduché. Vlhký sníh některé neposlouchal a klouzal.

Mladí závodníci mohli na stadionu využít výborně připravené zázemí pro velké lyžaře, občerstvit se a ti nejlepší si užili i velkolepé vyhlášení výsledků.

Tým Diana sport má dvě vítězky Dětské J50. Jana Kareisová zvítězila v kategorii benjamínků na 300 m s velkým náskokem a Ludmila Kareisová v kategorii předžákyň na 1 km uhájila prvenství v cílové rovince. Při hojné účasti zahraničních závodníků Jaroslav Všetička vybojoval celkově 4. místo, ale mezi českými předžáky v závodě na 1 km by to bylo stříbro. I výborné plavkyně Kateřina a Bára Matošková se v početném startovním poli žákyň neztratily.