TJ Loko Liberec - TJ Spartak Ústí nad Labem 3:0 (14, 20, 16)

Všechny tři sety vypadaly dost podobně. Přibližně do první poloviny setů byl stav vyrovnaný, ale poté přišlo kvalitní podání Lokomotivy, se kterým si soupeř nedokázal poradit. Svou hrou donutily Liberecké soupeřky k vybrání všech time-outů a ani střídání jim nepomohlo. „Chtěla bych pochválit celý tým za kvalitní kolektivní práci. Myslím, že výsledek hovoří za vše,“ potvrdila Lenka Jakubíčková.

Liberec: Drahoňovská, Chválová, Peršínová, Žáčková, Lokšová, Garčárová.

TJ Loko Liberec - TJ Spartak Ústí 3:1 (13, 14, -24, 18)

Jak je již zvyklostí Liberce, do druhého zápasu nastoupil se čtyřmi změnami. Zápas se vyvíjel podobně jako ráno, pouze ve třetím setu Ústí zabralo a podařilo se mu ho vybojovat se štěstím 26:24. „Určitě bych pochválila nahrávačku Kučerovou, která dobře rozhazovala nahrávky a díky tomu byl útok do rozhozeného bloku snadnější,“ potvrdila Jakubíčková.

Liberec: Jakubíčková, Peršínová, Ostrá, Kučerová, Garčárová, Malánová.

Lokomotiva Liberec – Ervěnice - Jirkov 3:1 (19,20,-20,22) a 3:1 (-24,19,21,21)

Liberec do zápasu nastoupil s mírnými problémy v sestavě. Chybělo libero v podobě nejlépe přihrávajícího hráče, a tak černého Petra dostal Dan Matoška, který se se svojí rolí vypořádal obstojně. První dva sety byly v režii Libereckých, kdy tvrdými servisy dostávali soupeře pod tlak. Slabá chvíle přišla v době třetího setu, a to v nepřesnostech při hře v poli a v obraně na síti.

Na začátku čtvrtého setu Liberec prohrával o sedm bodů. Naštěstí se na servisu rozstřílel střídající Nesvačil a sedmibodovou šňůrou smazal náskok soupeře. „To nás všechny nakoplo ke koncentrovanému výkonu a vítězství jsme si tak již nenechali ujít,“ poznamenal Mojmír Štelzig.

Liberec: Kukla Tomáš, Štelzig Mojmír, Vodvárka Jan, Chalupa Martin, Řebíček Tomáš, Knop Jiří, libero Matoška Daniel. Střídali: Severa Zdeněk, Nesvačil Marek, Šolc Zdeněk.

Začátek druhého zápasu začal pro Lokomotivu velmi dobře. Po ztracené a další získané rozehře si vytvořila sedmibodový náskok díky servírujícímu Štelzigovi a pozorné hře na síti v podobě blokujících spoluhráčů. Do technického odpočinkového času tak vstupovala za stavu 8:1. Tento náskok však vzápětí opět vinou špatné hry v poli a na příjmu ztratila. V koncovce přišla drobná tahanice, ale ve prospěch hostí.

V libereckém týmu došlo k několika střídání, což zvedlo úroveň a začal se hrát celkem pěkný volejbal. Opět tvrdším servisem a výbornou hrou na síti dostávali Liberečtí soupeře pod tlak a se soupeřovými nucenými nahrávkami na kůl si hravě poradili blokaři. Odměnou bylo vítězství ve druhém zápase a zisk cenných bodů. „Za hráče zápasu bych označil Máru Nesvačila, který nás v kritických situacích velkou měrou podržel a přispěl k upevnění třetí příčky v tabulce,“ potvrdil Štelzig.

Liberec: Kukla, Štelzig, Vodvárka, Nesvačil, Šolc, Pokorný, libero Matoška. Střídali: Severa, Řebíček.