V roce 2014 se David zúčastnil poprvé rally Dakar pod hlavičkou MRG SP MOTO společně se Štefanem Svitkem a dosáhl zatím svého nejlepšího umístění 18. pozice v celkovém hodnocení a 5. místa v kategorii Amateur Class. Letos dokončil Pabiška rally na 24. místě, když jeho týmovým kolegou byl nováček Milan Engel, kterému předával své zkušenosti.

Obě strany se dohodly na ukončení spolupráce. „Odchod Davida je samozřejmě ztrátou. Tým vznikl i z jeho iniciativy a končí tak jeden z hlavních pilířů, ale rozhodli jsme se pokračovat dále a v tuto chvíli již dokončujeme jednání s novými jezdci, kteří se budou v našem týmu připravovat na Dakar 2016," uvedl Ervín Krajčovič z MRG. „Chtěl bych týmu velice poděkovat za spolupráci, která vedla i k mému nejlepšímu umístění na Dakaru v roce 2014. Byly to pro mě úspěšné roky, rozchod proběhl v přátelském duchu a přeju týmu vše nej," dodal Pabiška, který přestoupil do týmu BARTH Racing a pojede s ním Rallye Dakar 2016.

Pabiška jel Rallye Dakar devětkrát a vždy úspěšně dojel. Letos jede bez přestávky 26. sezonu v moto disciplíně enduro a cross country.

Dalším zástupcem BARTH Racing bude Martin Plechatý na čtyřkolce, který se Rallye Dakar zúčastnil dvakrát. Rallye Dakar 2016 pojede první česká žena, a to 30letá Ollie Roučková na čtyřkolce Yamaha Raptor. Ollie má za sebou bohatou závodní kariéru. Letos v lednu 2015 se účastnila závodu Intercontinental Rallye v Africe, která vede po stopách původního afrického Dakaru, a ve své kategorii zvítězila.