Postaral se o něj David Kučera z Liberce, který cílovou rovinu zafinišoval v čase 00:31:24.60. Za sebou nechal dalších sto padesát běžců a běžkyň, kteří se postavili na start spolu s ním. Loni zdolal třiadvacetiletý David Kučera deset kilometrů za 0:32:53.4.

„V mém běžeckém životě to byl moc hezký sportovní moment. Byla to první desítka, kterou jsem opravdu dokázal běžet na vysoké úrovni bez toho, abych se výrazně trápil. I proto přišlo pro mě až trošku nečekaně výrazné zlepšení," popsal David Kučera, který zavítal na pražský Běžím s AVL z Liberce.

„Je opravdu super zaběhnout si tak velký osobák. Jsem zvyklý posouvat svá maxima na dráze jen po vteřinách, někdy ani to ne, a teď když je to bez pár desetin o minutu a půl, tak ta radost je opravdu velká," dodává vicemistr republiky v krosu, který má letos v nohách již 3600 km.

Svůj úspěch z loňska zopakovala také Barbora Jíšová, nejrychlejší žena závodu, s časem 00:36:51.90. Celkově doběhla čtvrtá a také ona si vylepšila svůj loňský čas, a to o téměř čtyři minuty. Na trati nechyběli ani ambasadoři běhu mistr ČR v plážovém volejbale Martin Tichý (00:51:13.20) a volejbalový reprezentant Jiří Popelka (00:55:06.80).

Soutěžnímu běhu předcházel rodinný běh na 4,2 km, na který se vydalo 77 dospělých i malých účastníků, přičemž nechyběly ani děti v kočárcích. Spolu s nimi se postavil na start fitness trenér David Huf, který doprovázel svého sedmiletého syna.

Druhý ročník Běžím s AVL si připsal v obou závodech účast téměř 230 účastníků, oproti loňským zhruba osmdesáti běžcům. „Těší nás, že si k nám letos našlo cestu více běžeckých nadšenců. Každopádně naše ambice se nemění, chceme i nadále zůstat pohodovou akcí, žádný masový závod. Právě to naši běžci velmi oceňují," uzavírá Saša Mráz z Běžím s AVL.

Z každého kilometru, který každý závodník zdolal, dostal jednu korunu Zdravotní klaun. Nezisková organizace, jež posílá profesionální klauny do nemocnic, aby tam rozdávali radost, si tak přišla na 1 680 korun.