Z diskařů na memoriál, který se na turnovském městském stadionu uskuteční v úterý 24. května, přijede loňský mistr Evropy Polák Piotr Malachowski, startovat bude i Maďar Fazekas a další. V disku se se světovou špičkou utká nadějný dorostenec AC Syner Turnov Jaromír Mazgal, bronzový medailista z olympijských her mládeže v Singapuru 2010.

Z nediskařských disciplín je přislíbena účast dalších veličin. Původně měla přijet oštěpařka Barbora Špotáková, ta sice přijede, ale pouze na autogramiádu, protože ji ve čtvrtek 26. května čeká závod diamantové ligy v Římě.

Avizovaný desetibojař Roman Šebrle pro zranění nakonec nepřijede. Hlavní tuzemskou hvězdou mezinárodního mítinku bude výškař Jaroslav Bába. V posledních dnech si přihlásili i další atleti. Celkem závazně je přihlášeno téměř 100 závodníků a závodnic.

Nově přihlášení atleti a atletky:

100 m Rostislav Šulc (10,54), Vojtěch Šulc (10,68), 800 m Hyud Terka (Etipoie, 1:49,09), skok vysoký Jan Sommerschuh (220 cm), skok o tyči Posekaný (nejlepší český junior – halový mistr ČR, 512 cm), 100 m ženy Bažantová (11,65), Humpolíková )11,79).

Do programu mítinku byl zařazen i obnovený závod poslanců parlamentu napříč politickým spektrem ve vrhu koulí. Předprogram mítinku začíná ve 14.00 hodin závody žactva a závody ve skoku o tyči žen, v tomto čase proběhne i soutěž poslanců. Slavnostní zahájení mítinku se uskuteční ve 14.50 hodin. Start hlavní memoriálové disciplíny, kterou je hod diskem, je naplánován na 15.30 hodin.

Rozpočet mítinku je zhruba 1,2 mil. Kč, na tuto akci přispívají kromě sponzorů i Liberecký kraj, ministerstvo školství a také město Turnov. To letos z rozpočtu věnuje 300 tisíc Kč.

Memoriál Ludvíka Daňka je označován za třetí největší atletický mítink v ČR, na rozdíl od těch ostatních, jako je třeba Zlatá tretra, musí ale pořadatelé pracovat s minimálním rozpočtem. Na špičkové atlety se do ochozů každoročně přijdou podívat zhruba dvě až tři tisícovky diváků, vstup je zdarma. Podstatná část nákladů z rozpočtu akce jde na startovné.