DTJ Slavia Hradec Králové - SKST Liberec 4:2

Souboj s přímým konkurentem v boji o udržení nabídl kompletní sérii šesti zápasů, většinu z nich však ovládli domácí. Liberecké naděje držel dvěma body Radek Košťál 3:0 si poradil s Foffem, 3:1 se Sitakem. Další bod do liberecké sbírky byl však poměrně daleko. Kapitán Josef Medek neuhrál se Sitakem a Palkovským ani set. Jahoda podlehl Palkovskému rovněž 0:3, s devatenáctiletým Lukášem Foffem se dostal až do pátého setu, v něm ale neuhrál ani bod. Celkový výsledek mrzí o to víc, že se bude započítávat do závěrečného účtování týmů ohrožených sestupem, které si to mezi sebou rozdají v play-out.

STEN marketing HB Havlíčkův Ostrov - SKST Liberec 4:0

Duel byl pro Liberecké spíše příjemným zpestřením sezony, domácí jsou totiž obhájci titulu a účastníci Ligy mistrů. Přesto byl Liberec bodu velmi blízko. Radek Košťál měl proti reprezentantovi Pavlovi Širučkovi dokonce dva mečboly, na výhru to ale nestačilo. Tomáš Tregler, Josef Šimončik i Petr Korbel ale ve svých zápasech větší komplikace nepřipustili a jasně zvítězili 3:0. „Jsme zklamaní. Myslím, že zatím hrajeme pod svoje možnosti a jedinou možností, jak v extralize konkurovat ostatním, je častěji a intenzivněji trénovat," ví manažer Liberce Martin Protiva.

Příští dvoukolo čekají Liberec dvě střetnutí v domácí hale. V sobotu 13. prosince a v neděli 14. prosince.