Stanislav Řezáč a Petr Novák pod dohledem reprezentačního trenéra Miroslava Petráska zahájili přípravu na sezonu, v níž se budou vedle klasických laufů, jako je Patria Direct Jizerská 50, účastnit rovněž vybraných závodů Světového poháru.

Stanislav Řezáč se vrací po více než deseti letech, i když se v rámci SP představil v roce 2006 ve slavném Vasově běhu na 90 kilometrů klasicky. 36letý veterán se v posledních letech specializuje na závody laufařů, v roce 2005 vyhrál FIS Marathon Cup.

„Z návratu do reprezentace mám samozřejmě radost, protože dostávám výborný servis. Mám vše, co je potřeba,“ říká Stanislav Řezáč. „Cíle pro sezonu mám veliké. Když budu ve formě a podaří se mi nominovat na olympiádu, tak bych chtěl být v závodě na 50 kilometrů klasicky v elitní desítce.“

Petra Nováka, druhého člena Patria Direct Teamu, a Řezáče dělí věkový rozdíl devět let. V bílé stopě už se ovšem utkali a budou utkávat: například v prosincovém závodě Světového poháru ve slovinské Rogle.

Reprezentační trenér Miroslav Petrásek uvedl: „Oba závodníci absolvovali přípravu podle plánu a splnili naplánovaný objem. Zúčastnili se republikového mistrovství na kolečkových lyžích ve Vesci, kde předvedli velmi dobré výkony.“

(tl, jsj)