Ve Vídni se konal 9. ročník otevřeného Mistrovství Rakouska International Austrian Aerobic Gymnastics Championships 2008. V obrovské konkurenci špičkových závodníků celkem z 15 zemí vybojoval Sport Aerobic Liberec - oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická dvě medaile a nominoval se šestkrát do finále.

V seniorské kategorii žen potvrdila svou stále rostoucí sportovní formu vynikající liberecká závodnice, letošní mistryně ČR Andrea Cvachová, která po semifinálovém kole postupovala mezi 30 dalšími závodnicemi do finále z 3. místa se známkou 19,1b. Svým perfektním finálovým vystoupením nezklamala a poskočila na skvělé 2. místo hned za favoritku soutěže, domácí šampiónku Lubov Gazov. Andrea se nyní začne připravovat na vrchol příští závodní sezony – na ME 2009, které se bude konat v listopadu příštího roku v liberecké Tipsport areně.

Dalším obrovským úspěchem byla v konkurenci 40 závodnic bronzová medaile pro talentovanou juniorku Kristýnu Bernátovou, která se tímto umístěním zařadila mezi evropskou špičku v kategorii juniorek jednotlivkyň a společně Andreou budou příští rok na ME bojovat o příčky nejvyšší.

V kategorii juniorských trojic si výborné finálové 6. místo vybojovaly Kateřina a Nikola Wernerovy a Tereza Kočová, které se ve finále bohužel nevyhnuly chybám a nepodařilo se jim udržet 4. postupové místo ze semifinále.

V další kategorií starších žákyň se na pěkném finálovém 8. místě umístilo mezi 21 týmy trio Adéla Procházková, Tereza Šoltysová a Adéla Králová (také postup ze 4. místa). V jednotlivkyních byla tato kategorie nejvíce obsazená a v konkurenci 76 děvčat obsadila Markéta Pilnáčková velmi pěkné 14.místo, Adéla Procházková 28. a Tereza Šoltysová 30.

V kategorii mladších žákyň si bramborovou medaili odvezla skupina Fléglová Jana, Fléglová Markéta, Korábová Tereza, Perglerová Nikola, Štoková Pavla a Barbora Danielková, které skončily čtvrté.

Liberecké závodnice se neztratily ani v dětských kategoriích jednotlivkyň, kde měly velkou převahu reprezentantky Bulharska, Rumunska a Rakouska, ale i přes vysokou úroveň se podařilo Janě Fléglové probojovat mezi 68 dalšími závodnicemi do finále, kde obsadila skvělé 8. místo. Její mladší sestra Markéta zazářila mezi 37 závodnicemi v kategorii děvčat 8 - 9 let a jako nejlepší z Čech se umístila na perfektním 10.místě.

V kategorii trojic skončil Liberec na 11. a 12. místě. „Tento závod byl předposledním závodem letošní sezony, ještě nás čeká účast na finálovém kole Poháru Federací v listopadu v Bratislavě a pak už začne příprava na ME 2009, které Sport Aerobic Liberec organizuje ve spolupráci s Českou gymnastickou federací,“ uvedly trenérky Barbora Svatošová a Helena Niklová.