Kladno - Andy Liberec 7:4 (3:2)

Kvalitní zápas třetího s prvním začal pro Liberec hůře, protože prohrával 0:2. Postupně se ale hosté rozehráli a nádherným gólem Donáta snížili a poté ještě vyrovnali.

Domácí pak znovu strhli vedení na svoji stranu a následně úřadovali na hřišti rozhodčí, kteří postupně ještě do poločasu Liberci vyloučili Němce, střelce Krále a třicet sekund před půlí ještě Donáta! Liberec oslabení přežil a navíc krátce po přestávce, ještě při oslabení, Peškar vyrovnal.

Jenže po dalším z výroků sudích byl vyloučen za kritiku Andreas Mrija a z devíti libereckých hráčů tak bylo možno použít jen pět. Tzn. jen jediný byl na střídání. Ještě deset minut před koncem bylo 3:3, jenže postupně Andymu docházely síly, navíc od 7. minuty musel hrát s hrozbou penalty, protože měl již pět načtených faulů. Přesto hrál Liberec slušně, takže se dopustil jen dvou faulů - penalt. První Kvapil zneškodnil, druhou ne. Domácí poté skóre navyšovali až na 7:3, v závěru Liberec vstřelil svůj čtvrtý gól.

„Čtyři vyloučení a zrovna klíčoví hráči, a k tomu osm trestných minut. Dokázali jsme bojovat, dokud to šlo. Musím klukům za předvedený výkon poděkovat, uhráli maximum. Kdyby rozhodčí pískali, co měli, vypadal by zápas jinak,“ sdělil hrubě nespokojený majitel Andy Liberec Andreas Mrija.

Branky: Peškar 2, Donát, Betyar. Liberec: Kvapil - Němec, Donát, Král, Makula, Betyar, O. Kutílek, Peškar, Jíra, Andreas.