"Velmi rádi bychom tento sport dále podpořili a otevřeli ho i veřejnosti, proto jsme v roce 2020 uspořádali první ročník této akce a závod jelo neočekávaných 35 jezdců, kteří soutěžili za speciálních pravidel, kde jedou všechny kategorie dohromady a jezdí se po dvojicích, které spolu soutěží. Ovšem naše pravidla zvýhodňují juniory, takže pokud se podaří juniorovi předvést stejné triky jako dospělému, tak junior vítězí," říká Jan Procházka z BejkRoll.

"Chceme do naší kotliny přinést inspiraci a hrdost, protože Bejk je Top/pán, ale také humor, protože Bejk se dá použít v různých smyslech významu, chceme taky přinést noblesu, protože Ty Bejku je lepší než Ty Vole," směje se.

"Týká se to i kvality, protože každý kdo se pokouší o překonání svých limitů si jí prostě zaslouží, ale hlavně chceme podpořit mladé aby míň seděli u kompu a víc bejčili u sportu," zdůraznil.

V červenci 2021 byl uspořádán BejkRoll HEat Up, kde se jezdcům představil trochu jiný formát pravidel. "Prakticky se snažíme zařadit od jednoduchých triků, po složitější, prakticky tak, aby i nezkušení jezdci a ti co začínají měli možnost závodit a hlavně měli možnost postoupit," pokračoval Procházka. 

BejkRoll Heat Up i BejkRoll Challenge je o překonání výzev, nových triků, které ještě jezdec nezkusil, ale hlavně vlastního strachu. To se u BejkRoll Challenge 2020 potvrdilo a díky obsazení od profíků po absolutní začátečníky, zde byla možnost nově vylosované triky probrat, nastudovat, nechat si poradit a mnoho jezdců konečně vyzkoušeli věci, které nikdy předtím nezkusili a nebo konečně sebrali odvahu.

"Primárně se věnujeme mladým, ale jsme značka pro každého. Mrkni na akce kterých se účastníme, můžeme je taky podpořit nebo pořádat společně, nejvíce infa najdeš v naší facebookové skupině BejkRoll, nebo si prostě do Insta nebo FB zadej #bejkroll," láká nové zájemce. 

"Věříme proto, že otevřít wakeboarding široké veřejnosti dává smysl a věřte, že i vy se mu můžete věnovat a není k to,u potřeba speciálních zkušeností nebo registrací. Přijďte se podívat v sobotu 11. září od 13 hodin a podpořit všechny, kdo se postaví na vodu a budu se pokoušet urvat letošní titul Bejka," dodal Procházka. 

BejkRoll Challenge je tedy setkání všech, kdo mají rádi vodu, otevřené soutěžení, legraci a fandění a těm kdo chtějí podpořit mladé i staré v dalším sportovním rozvoji, přijďte ho podpořit i vy.