Cílem volejbalistů Dukly Liberec před třetím a čtvrtým zápasem play off extraligy bylo přivézt z Kladna alespoň jedno vítězství.

Jak známo, stav série, hrané na čtyři vítězná utkání, byl po prvních dvou duelech v Liberci nerozhodný 1:1.

Bohužel jak v pátek, tak v sobotu Liberečtí v kladenské Městské hale svému soupeři podlehli. Soupeř tak vede na zápasy 3:1 a již v zítřejším pátém zápase v Liberci může rozhodnout o titulu.

Zápas se hodně zlomil už v prvním setu, v němž domácí celou dobu prohrávali, ale v závěru skóre otočili a vyhráli 27:25. Dostali se do pohody, ve druhé sadě dominovali a zápas si zkomplikovali až v dějství třetím, kde sice dotáhli náskok Liberce na 20:20, ale poté si vybrali trochu smůly a hosté snížili na 2:1.

Třetí set patřil dlouho Kladnu, vedlo už o pět bodů, ale Severočeši vložili do hry maximum úsilí a vyrovnali na 19:19.

Pak už rozhodovaly drobnosti a štěstí se otočilo na kladenskou stranu – při druhém mečbolu navíc Fokt výtečně zablokoval Vencovského a slavil se spoluhráči výhru 27:25 a celkově 3:1.

„Lituji toho prvního setu, zbytečně jsme ho ztratili takovými drobnými chybami. A také čtvrtého, kde ale děkuju klukům, že i za stavu 19:14 nesložili zbraně a ukázali, že dovedou bojovat,“ hodnotil duel kouč hostů Michal Nekola.

Sobotní nervy drásající utkání bylo úžasnou podívanou, zatím nejlepší v sérii.

Kladno opět hůř začalo, v první sadě prohrávalo 19:21, ale pak se hosté nepochopitelně položili a domácí uhráli šest bodů za sebou. To samé se jim ale nepovedlo v setu druhém a soupeř bojující mnohem víc než v pátek vyrovnal.

Následující dvě dějství byla hodně podobná. Ve třetím od prvního míče kralovalo Kladno a s luxusním náskokem ho uhájilo. To samé následně předvedl Liberec a dovedl duel do tie-breaku.

Ten nabídl krásnou podívanou, hlavně pro domácí diváky, kteří halu na Sletišti nacpali k prasknutí.

„Do tie-breaku vstoupili domácí lépe, dostali křídla a vezli se na vlně. Je to i trochu o štěstí a my ho neměli. Prostě byli lepší,“ uznal Michal Nekola, podle nějž jeho celek nemá žádnou hvězdu, proto musí hrát jako kolektiv. „Oni hvězdy mají, Svobodu či Skladaného a hlavně jsou dva tři roky spolu. V Liberci se navíc dost mění nahrávači, což je hodně podstatná věc,“ mrzelo Nekolu, ovšem sérii zdaleka předčasně vzdát nemíní.