Česká reprezentace si zkomplikovala kvalifikaci o postup na mistrovství světa a dnes jí čeká v Liberci další vážná prověrka. Od 18:00 se poměří s Belgií.

Pokud chtěl český tým dnešního soka zmást, podařilo se mu to znamenitě. Hlavně na bloku hrál bídně. „Soupeř hrál výborně. Klíčové pro vývoj utkání bylo, že jsme neudrželi tempo hry ze třetího setu a začali chybovat na servisu. Kluci bojovali, ale tentokrát to nestačilo. Teď se musíme soustředit na zápas s Belgií, který bude mít novou historii, začne od stavu nula nula,“ řekl očividně zklamaný český kouč Zdeněk Haník.

„Věděli jsme, že má Ukrajina slušný tým, měli je přečtené, nepřekvapili nás,“ uvedl asistent trenéra českého týmu Jan Svoboda.

Zejména úvodní dva sety národnímu mužstvu herně nevyšly, nedařilo se mu především na bloku. Trenér Haník často točil sestavou, aby se jeho svěřenci dostali do tempa. Marně.

Hra se domácímu výběru dařila pouze ve třetím setu, v tie breaku vedl jen v jeho úvodu 1:0 a ani zvýšeným úsilím na soupeře nestačil.

Česko – Ukrajina 2:3 (-23, 20, -21, 19, 10). Čas: 130 minut. Diváků: 950