V tamějším hotelu Bernardin začala tradiční termínová konference Mezinárodní lyžařské federace FIS s brífinkem kandidátů pořadatelů závodů na další sezonu a kandidátů na mistrovství světa 2017. Dohromady se tu objeví přes dvě stovky účastníků.

V nadcházející sezoně by měl světový kalendář zahrnovat dvě návštěvy Česka – pro skokany prosincový Harrachov (10.-11. 12.) a pro běžce únorové Nové Město na Moravě (11.-12. 2.). Jedná se ještě o možnosti pro sdruženáře v Liberci, kterou hájí šéf sdruženářské komise Roman Kumpošt, a o boule v Mariánských Lázních (8. 1.).

„Naše podniky měly vesměs velmi kladné hodnocení. Chceme aktivně usilovat i o další závody v příštích letech,“ uvedl Petr Graclík, generální sekretář Svazu lyžařů ČR. Perspektivně tedy o návrat sjezdařů do Špindlerova Mlýna, znovu běžecké sprinty (leden 2013 Liberec?), nebo i boule a skikros. Silnou pozici mají skokani. K tomu se plánuje juniorský světový šampionát 2013 v Liberci. To už se pojedou i předolympijské testovací podniky v Soči.

Očekávají se také čerstvé zprávy o vývojových trendech. Například běžci chtějí už nyní zařadit do programu „čistý výjezd do kopce“ v polských Jakuszycích. Dobrou odezvu sklidily i městské podniky typu rekordně sledovaného slalomu v Olympijském parku v Mnichově.

(ton)