Zatímco předtím proti vysokému favoritu ze Střešovic dokázali vzdorovat a prohráli poměrně čestným výsledkem 3:5, tentokrát si zápas s Chodovem za rámeček nedají.

TJ JM Chodov – GE-TRA FBC Liberec 10:2 (3:1, 2:0, 5:1)

Ráz utkání určila už první minuta, když první střelu na hostující svatyni vyslal Majer a jeho rána z půlky byla hned gólová. Liberec potom hrál s balónkem, ale rozehrávka vázla. Většina akcí končila v rohu hřiště. První kloudné střídání předvedla až druhá formace a byla odměněna hned brankou. Klucho se obtočil kolem svého strážce a střelou na zadní tyč srovnal.

Bohužel vyrovnaný stav nevydržel ani dvě minuty, když se šťastně nadvakrát prosadil Štegl. Když se navíc prosadil Jendrišák, bylo to už z libereckého pohledu zlé. Vývoj utkání o převaze Chodova rozhodně nenaznačoval, Liberec však touhu a chuť rvát se o body nechal někde v šatně. Tam se zdrželi před začátkem druhého dějství Pražané a Liberec měl šanci snížit v přesilovce. Mnoho střel vedlo pouze ke zvýšení popularity domácího gólmana Baráka.

Dokonce dvojnásobnou převahu poté dostali domácí a díky Jendrišákovi a Šteglovi s ní naložili stoprocentně. Kromě těchto dvou zásahů ale Chodov nic dalšího nepřevedl, Liberec na tom byl podobně, tak bylo přestávkové skóre 1:5. Třetí část začala náporem Liberce. Za stále ještě hratelného stavu hosté pohřbili několikeré šance. Prázdná branka zývala na Křenka, ten se svou šancí nenaložil ideálně. Štěpánek nastřelil břevno, bratři Krupičkové nedotáhli dokonce nájezd dvou na gólmana.

Chodov tak přežil klinickou smrt a nic mu již nebránilo v rozletu. Dvě branky zaznamenal Šochman, další gól přidal Vaňáč. Jako správný kapitán přispěl k výsledku dvěma trefami po vzoru „Hopsa hejsa z Brandejsa“ tamní rodák Schwan. Chodov se tak elegantně dohopsal k vysokému a zaslouženému vítězství 10:2, za Liberec korigoval už pouze Drnec.

Zápas očima libereckých trenérů: „Po celé utkání jsme se komplikovaně dostávali na útočnou polovinu soupeře. Když už jsme se tam dostali, nedokázali jsme využít prostor před brankářem. Chodov byl efektivnější v zakončení, to rozhodlo utkání.“

Branky: 9. a 30. Štefl, 13. a 29. Jendrišák, 46. a 56. Šochman, 47. a 52. Schwan, 1. Majer, 55. Vaňáč - 7. Klucho, 57. Drnec. Střely: 22:25 (7:5, 8:6, 7:14). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský.
Liberec je nyní sedmý se 17 body. Další utkání sehraje v neděli na půdě předposledního jedenáctého Havířova.