Švédsko – Slovensko 5:6

Dramatické utkání přinesl souboj horších týmů ze skupiny A mezi Švédskem a Slovenskem. Oba celky si chtěly spravit chuť po dvou dosavadních porážkách.

Oba čtvrteční rivalové si v úvodní směně zápasu připsali po jednom bodu. Vyrovnaná byla také druhá směna, kde oba celky vyšly bodově naprázdno. Slováci se dostali do jednobodového vedení ve třetí části hry, Švédové totiž v dohrávce přidali jen jeden bod.

V následujících třech směnách se skóre neměnilo, to nastalo až v sedmé směně, kdy Švédové v dohrávce vyrovnali na 3:3. Zápas se tak přehoupl do prodloužení. V 8. směně dokázali Slováci bodovat třikrát a švédský tým pouze dvakrát, což znamenalo vítězství Slováků 6:5.

Německo – Holandsko 1:15

Mezi nejlepšími týmy skupiny B se očekávalo vyrovnané utkání, bylo tomu tak do čtvrté směny, i když tomu konečné skóre nenapovídá.

První dvě směny doběh nepřinesly, i když k němu byli zejména Holanďané vcelku blízko. První změna skóre tak přišla až ve třetí směně. To si Holanďané připsali tři doběhy a dostali se do zaslouženého vedení. Německu svitla naděje v páté směně, ale jeden bod byl na obrat málo.

Definitivní zlom v utkání a konec německých nadějí přišel v šesté směně. To se Holanďanům podařilo totálně rozstřílet německou obranu a přidali tak na konto dalších deset bodů, což znamenalo předčasný konec utkání, protože v dohrávce šesté směny Němci neskórovali.

Tato výhra zajistila Holandsku vítězství ve skupině B, takže se v semifinále střetne s druhým týmem skupiny A, kterým je Rusko.

Rakousko – Ukrajina 0:14

Ukrajina nastoupila na libereckém hřišti proti slabému Rakousku. I přesto, že se utkaly horší týmy ze skupiny B, tak byla Ukrajina lepším mužstvem.

Od první směny narůstalo skóre jen na jedné straně. Po prvních třech směnách vedla Ukrajina již 4:0 a o vítězi utkání nebylo pochyb. Do konce utkání ještě Ukrajina přidala dalších deset bodů a duel skončil po šesté směně rozdílem.

Česká republika – Rusko 18:7

Český výběr chtěl v utkání jednoznačně vyhrát, aby se v semifinále vyhnul souboji s Holandskem, které je velkým favoritem celého turnaje.

Češi během první směny šli do vedení 4:1, ale na začátku druhé směny se Rusko zvedlo a otočilo průběh zápasu na 7:4. Nicméně dohrávka druhého dějství byla opět v režii českého týmu a čtyřmi doběhy se dostal opět do vedení.

Definitivní pojistka výsledku přišla ve čtvrté směně, protože třetí byla bez bodu. Ve čtvrté části hry Rusko na úvod neudělalo ani jeden bod, ale Češi si na domácí metu doběhli celkem desetkrát. Vzhledem k tomu, že ruský tým ani v páté směně nedal potřebné body, aby odvrátil prohru rozdílem, skončilo tak utkání výhrou České republiky 18:7.

Výhra přinesla českému týmu prvenství ve skupině a možnost hrát v semifinále s týmem B skupiny na druhém místě.

Program pátečních zápasů: hřiště Jablonec – 10.30 hodin: Ukrajina – Švédsko, 14.00 hodin: semifinále Holandsko – Rusko, 17.30 hodin: semifinále Česká republika – Německo, hřiště Liberec – 14.00 hodin: Slovensko – Rakousko.