První část programu patřila závodu jednotlivců volnou technikou a startovalo se intervalově. Muži a junioři závodili na 10 km a vítězem se stal Radek Šretr z Jablonce nad Nisou. Dva okruhy v Břízkách zaběhl v čase 26:27,1. Na stříbrné příčce skončil Vladislav Razým z Plzně, na vítěze ztrácel 13,9 vteřiny. Bronzovou pozici těsně uhájil Jiří Horčička z Dukly Liberec.

Kategorii žen a juniorek vyhrála s přehledem Helena Erbenová z jabloneckého Ski klubu. Jedno pětikilometrové kolo zaběhla za 15:00,8. Závod starších dorostenců na 7 km vyhrál Filip Žižka z Lokomotivy Teplice. Obě kola zaběhl v nejrychlejším čase a zaslouženě si odnesl vítězství za čas 21:05,1. Se ztrátou 9,5 vteřiny se umístil na stříbrné příčce Adam Václavík z Jilemnice.

Třetí místo obsadil Štěpán Kaliba z Dukly Liberec, závod absolvoval v čase 21:28,5. Pětikilometrovou trať v závodě starších dorostenek zaběhla nejrychleji karlovarská závodnice Petra Nováková a druhou Petru Hynčicovou z liberecké Dukly nechala pozadu o tři čtvrtě minuty.

V závodě klasickou technikou se startovalo hromadně a na patnácti kilometrech v kategorii mužů zvítězil český reprezentant a závodník Dukly Liberec Aleš Razým v čase 43:17,2. Druhé místo získal jeho oddílový kolega Jiří Horčička, když na vítěze ztratil 16,1 vteřin. Třetí se umístil Vladislav Razým z Plzně za čas 43:33,8. Čtvrtí a pátí byli junioři z Dukly Liberec, Jakub Gräf a Martin Lopota, kteří skončili v juniorech první a druhý.

Mezi ženami a juniorkami kralovala Martina Chrástková z Nového Města. Starší dorostenky vyhrála Petra Nováková a 7,5 km zvládla za 26:39,8. Alena Schejbalová z Trutnova ztrácela na vítězku 42,9 vteřin a třetí doběhla Petra Hynčicová z Dukly Liberec (27:31,1).