Celkem se MS zúčastnilo 435 karatistů ze 38 zemí. Největší výpravy, jako obvykle, přijely z USA, JAR, Ruska, Itálie, Argentiny, Srbska a Austrálie.

Vzhledem ke skutečnosti, že karate není v současnosti olympijským sportem, představuje mistrovství světa vrcholnou událost pro všechny karatisty, ale i pro všechny příznivce bojových umění.

MS v Evropě po čtyřech letech

Mistrovství světa se koná každé dva roky. Do Evropy se tento šampionát vrátil po čtyřech letech a Česká republika je první středoevropskou zemí, která turnaj tohoto významu a rozsahu hostila.

Patronát nad šampionátem převzal Český olympijský výbor. Vrchol celé akce přímým přenosem přenášela Česká televize, prostřednictvím kanálu ČT 4 Sport. Mistrovství světa v karate WKC 2011 bylo vysíláno do celého světa Českým sportovně life-streamovým portálem www.strizna.cz.

Stříbro a bronz

Do reprezentačního týmu České republiky byli zařazeni i karatisté českolipského klubu SPORT RELAX: Jan Drobeček, Jakub Kolek a Adam Zdobinský. V disciplíně kata tým ve stylu shotokan tito tři závodníci vybojovali společně bronzovou medaili a v disciplíně kata individual ve stylu shotokan získal pro Českou republiku stříbrnou medaili Zdobinský, Drobeček a Kolek skončili čtvrtí.

Juniorský úspěch

Na další významné akci, mistrovství Evropy JKA mládeže v Nizozemsku, vybojovala Terka Zlatohlávková stříbro. Je to další úspěch pro tuto reprezentantku a motivace do další práce.

Vizitka stříbrné juniorky

Jméno: Tereza Zlatohlávková
Datum narození: 22. 3. 1995.
Bydliště: Pod Hůrkou 1847, Česká Lípa
Výška: 167 cm. Váha: 62 kg
Trenér: sensei Znamenáček
Klub: Sport Relax
Technický stupeň: 3. kyu
Kdy jsi začala s karatem: od druhé třídy
Tvůj vzor: Pavel Znamenáček, Kenneth Funakoshi, Rajeev Sinha
Nejlepší úspěchy: považuji za úspěch, že mám rovnocenné výsledky jak v FSKA, JKA, tak i ve WKF
Oblíbená kata: všechna kata mám ráda, pouze je upřednostňuji podle nálady
Oblíbený film: každý, na který se můžu podívat ještě jednou
Oblíbená hudba: můžu rock, pop i mého dědu s harmonikou
Oblíbené jídlo: Čína
Plány do budoucna: žiji přítomností
Životní cíl: rodiče by to také zajímalo

(zna)