PŘESTUP K FISCHERU

Po březnovém domácím šampionátu ve Špindlerově Mlýně ještě pilně testoval materiál. Po tříleté spolupráci s Blizzardem přešel k Fischeru. „Byli ke mně velmi vstřícní a lyže mi skvěle sedly," pochvaluje si. Teprve po tomto důležitém kroku zamířil k moři a dal si po náročné sezoně měsíc volna.

NABRAL SVALOVOU HMOTU

Přípravu zahájil začátkem května intenzívním kondičním blokem. „Vzal jsem to hodně vážně. Pracoval jsem hlavně na funkční síle do dynamiky, rychlosti. Věnuju se i cvikům na core, hodně odrazům, je to komplexní trénink. Upravil jsem stravu, pečlivěji se věnuju regeneraci. Nabral jsem tři čtyři kila svalové hmoty," popisuje.

PŘIDAL I BOJOVÉ UMĚNÍ

Na agresivitu a koordinaci si dokonce přidal nácvik smíšených bojových umění MMA. „Moc mě to baví, i když vím, že to nemůžu přehánět a na přímý souboj se nechystám," usmívá se.

Na univerzitě v San Benedettu podstoupil zajímavý test na rovnováhu, vycházející z postavení čelisti podle metody italských dentistů. „A dělali jsme tam na akrobacii s trenérem italských gymnastů," dodává.

TŘI SNĚHOVÉ BLOKY

Za sebou má i tři „sněhové bloky". Na Stelviu se sžíval s novými lyžemi v dlouhých obloucích. Na Hintertuxu už jezdil pod dohledem svého lyžařského kouče Fahrnera. A v Zermattu se rozjížděl na plánovaný pobyt v Chile, kam se mohl vypravit díky významné podpoře Tomáše Němce.

ÚRAZ PŘI TENISE

Jenže při tenise ve Švýcarsku si Krýzl, bývalý aktivní hráč, nepříjemně vyvrtnul pravý kotník. Silný výron znamenal fixaci a čtyři týdny bez pohybu (nohy). „Jsem v péči skvělých doktorů, kteří mi mnohokrát pomohli. Otok už opadl, chystám se sundat ortézu a rozhýbávat to. Do začátku října chci stát zase na lyžích," plánuje.

STÁLÝ REALIZAČNÍ TÝM

Přemýšlivý lyžař spolupracuje s širším realizačním týmem. Už třetí sezonu spoléhá na lyžařskou specializaci Daniela Fahrnera z Jižního Tyrolska. Každodenní servis na závodech včetně materiálu mu obstarává Svatopluk Kovář, který jezdil i s Ester Ledeckou. Další část poznatků dodává reprezentační kouč Tomáš Bank. Využívá i služeb atletického trenéra Petra Klofáče a mentálního kouče Václava Szakála. A starat se o něj bude čerstvě osobní fyzioterapeutka Kateřina Michaljaničová. Manažerskou podporu zajišťuje nově i Petr Vališ.

DO SEZONY NA NEJLEPŠÍ POZICI

Díky vyjetým FIS bodům bude mít v zimě dosud nejlepší startovní pozici v obřím slalomu i slalomu. Plánuje i kombinaci v Santa Catarině, nejspíš i ve Wengenu a na světovém šampionátu ve Svatém Mořici. „Chci jezdit ještě líp než loni, i když začátek v Söldenu (ve druhé polovině října) ještě asi hrotit nebudu, ale pak v Americe už by to mělo jít. Chci víc riskovat, nebudu taktizovat, mám to tak nastavené v hlavě. Výš si cením top výsledku, než vyrovnanějších výkonů na nižších pozicích," prohlašuje odhodlaně. Nejvíc se upírá k mistrovství světa.

Za pár let se změnila jeho pozice v českém týmu. „Donedávna jsem byl skoro benjamínkem v naší dlouhodobé partě, teď jsem zbyl jako nejstarší," krčí rameny brzy 30letý chlapík. „Ale nemám s tím problém. O to větší cítím motivaci, abych ukázal, že na to mám. Vždyť nejlepších výsledků jsem dosáhl vždy v době, kdy Ondra (Bank) nemohl jezdit. Teď nás doplnil ještě Honza Hudec (olympijský medailista ze superG a z mistrovství světa ve sjezdu, ještě pod vlajkou Kanady). Domluvili jsme se, že mi pomůže se sjezdem a já jemu s obřákem," těší se Krýzl.