A nad tím vším jásal na tribuně norský princ Haakon. V červené péřovce. Stejné jako oblékají jeho poddaní. „Úžasný den, moc jsem si to užil,“ říkal usměvavý princ Haakon, když po kotníky ve sněhové břečce opouštěl areál.

„Ten závěrečný sprint byl tak strašně dlóóóúhýýý,“ úpěl Ola Vigen Hatestad, který až na stadionu přespurtoval Fina Jauhojärviho a Němce Teichmanna.

Hatestad spolu s Kjölstadem vyhráli týmový sprint. Závod na 6x1,6 km, násobeno dvakrát, tedy rozjížďku a finále. Oba vládli už předevčírem individuálnímu sprintu. Ten se jel volně, včera klasicky. První Hatestad, druhý Kjölstad. O jejich síle není pochyb. „Cítil jsem se hrozně silný v obou jízdách, šlo jen o to, dočkat se zrychlení ke konci,“ povídal Johan Kjölstad. „Byl to ale moc těžký závod. Jel jsem naplno po celou dobu, ale v posledním kopci jsem už hodně cítil únavu z předchozího dne. Když jsem proťal cíl, projel mnou neskutečný pocit.“

Na stříbrnou pozici dosáhl německý jezdec Axel Teichmann. „V posledním okruhu jsem vyměnil lyže, a to mi pomohlo. Tobie (Angerer, pozn. red.) mi připravil dobrou pozici, věděl jsem, že mám šanci.“

Smutný byl bronzový finský pár. „Viděl jsem Nory den před tím. Myslel jsem, že jim sebereme zlato. Ale ztratil jsem ho v posledních metrech. Poprvé, kdy jsem prohrál finiš, možná o pět centimetrů. Měl jsem si vzít větší boty,“ pravil Sami Jauhojärvi. Zato mezi ženami Finsko slavilo. Poctivý výkon Virpi Kuitunenové. A pak stačil jeden drtivý nástup Aino-Kaisy Saarinenové. Ta je se dvěma zlatými a jedním bronzem nejúspěšnějším účastníkem šampionátu.