Futsalisté z Liberce se konečně dočkali tří bodů ze hřiště soupeře. Povedlo se jim to na půdě Uherského Hradiště. I přes to, že svěřenci Michaela Vacka prohrávali 1:2, dokázali ve druhém dějství zápas otočit ve svůj prospěch a nakonec slavili vítězství. Liberec se tak alespoň na chvíli vymanil ze sestupových příček v nejvyšší futsalové soutěži.

ÚVODNÍ DĚJSTVÍ PATŘILO LIBERCI

V první části byli futsalisté Liberce lepším týmem a měli spoustu šancí, což potvrzuje i trenér severočeských futsalistů Michael Vacek. „Začátek zápasu se nám povedl, brzy jsme si vytvořili několik šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak se hra vyrovnala a my jsme konečně jednu z šancí proměnili. Po chybě při zakládání útoku soupeř vyrovnal,“ dodal. Druhé dějství nabídlo vyrovnanou partii. Naštěstí pro Liberec se vývoj zápasu přiklonil na jejich stranu. „V druhé půli se hrál vyrovnaný futsal a moc si vážím toho, že i když jsme dostali druhou branku, tak jsme dokázali výsledek otočit, zvítězit a konečně vyloupit body na hřišti soupeřů,“ řekl trenér Vacek.

Na začátku sezóny se týmu zranil Aleš Benek, nejproduktivnější hráč, navíc tým trápila i nadále marodka a trenér začal sahat k hráčům z dorostu. Situace se zlepšila jen na chvíli a Michael Vacek zapojil do posledních dvou duelů i novou posilu Štěpána Rumlera. Ten si atmosféru v týmu pochvaluje. „V novém týmu se cítím dobře, protože spoustu kluků znám z velkého fotbalu, takže jsem věděl, do čeho jdu a jsem určitě spokojený. Jsem moc rád, že můžu hrát první futsalovou ligu,“ dodal. A nová posila se Liberci bude hodit, jelikož již v příštím kole přivítá doma druhé Teplice, kterým v úvodu sezóny podlehl jednoznačně 3:9.

Uherské Hradiště – Zlej Sen Liberec 2:4 (1:1)
Branky: 17. Čtvrtníček, 22. Bulůšek – 10. Kazda, 25. a 27. Benek, 38. Bína. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 1:0. Diváci: 52.

FTZS Liberec: Vogt (Garčár) – Vodička, Žoček, Bína, Kaiser, Benek, Horáček, Baláz, Rumler, Němec, Kazd.