Dorostenci a junioři startovali na Shotokan Cupu, konaném v Kostelci. Druhým místem zde bodovali David Ryvol v kategorii kumite junioři do 61 kg, třetím místem Kamila Klečková v kumite juniorek do 53kg a dorostenec Adam Zaplatílek v kumite do 63kg. Bodový zisk oddílu doplnil Filip Dittrich 5. místem v kumite dorostu do 52 kg.

Nominace pak pokračovala turnajem North Bohemia v Ústí nad Labem. Velký turnaj s mezinárodní účastí přilákal přes 400 závodníků. Vicemistr světa v kata Antonio Diaz z Venezuely přicestoval s dánskou výpravou a předvedl, jak cvičí kata ti nejlepší na světě.

V kata mladších žáků vybojoval Matěj Říha, který mezi 68 účastníky vybojoval bronz po sedmi vystoupeních na tatami. Velký počet startujících byl i v kategorii kata starší žáci, kde Lukáš Vik patří vždy k favoritům, ale tentokrát nepostoupil po vyřazení Liborem Podroužkem, který následně vypadl, a tak Lukáše nevytáhl do repasáže. Stejný osud potkal i Kačku Luxemburgovou v kata mladších žákyň.

První zkušenosti z kumite získávali mladí kataři Matěj Říha a Lukáš Vik. Oba se svým soupeřům postavili bez respektu. Matěj si v kategorii kumite mladší žáci do 30 kg došel pro své první body na MČR a navíc získal medaili za 3. místo. Lukáš zabodoval celkovým 5. místem. „Kluci se prali dobře, jen Matěj ještě neumí vnímat kouče, a tak, i když získal 3. místo, jsme mu s Anetou vyčetly právě tuto chybu, která ho stála zbytečně ran a soupeřových bodů.

Lukáš narazil v prvním kole na velmi zkušeného závodníka, ale repasáží předvedl to, že umí rozdávat body a vyhrál 6:0, ale v boji o medaili narazil opět na jednoho z vedoucích závodníků a se zbytečným respektem prohrál pouze o bod a zůstal těsně pod stupínky vítězů,“ hodnotila trenérka Tereza Matějková.

„Ránu“, i když nakonec medailovou (2. místo), doslova obdržel Libor Mareš v kumite muži nad 80 kg, když vedl zápas, ale starší soupeř Jiří Kábrt tuto skutečnost neunesl a velmi nečistým kopem, který byl jak z K1, holení do krční páteře poslal Libora k zemi a následně s otřesem mozku do nemocnice. Filip Dittrich obsadil pátou pozici v dorostencích do 52kg. „Filip má respekt z útoku a ještě se neumí nahecovat do zápasu tak, jak bychom si představovali, a to je důvod, proč nesahá poslední závody po medailích,“ potvrdila trenérka Aneta Markušová.

V kategorii kata juniorky do 53 kg vybojovala zlato Kamila Klečková. V začátku zápasu nezvládala domluvenou taktiku a prohrávala, ale nakonec dokázala zápas otočit a přesvědčit rozhodčí a hlavně sebe samu, že má na to, soupeřky porážet nejen o bod. „Byl to pro nás poslední nominační turnaj, čtyři závodníci vedou bodovací žebříček na MČR, další se drží do sedmých míst, což je pro nás asi ten největší úspěch, kterého jsme mohli za sezonu dosáhnout.

Mistrovství republiky, které nás čeká v prosinci, bude tečkou za sezonou a to, zda dovezou medaile i z této soutěže, bude už jen třešinka na dortu. Ještě nás čeká turnaj v Polsku a soustředění před MČR v Bílém Kostele, kde nám místní ZŠ poskytla prostory pro cvičení,“ dodala Matějková.